Udostępnij
Tweetnij

Google Chrome na Androida z dark mode już w stabilnej wersji, ale nie jest ukończony

Google Chrome na Androida dostanie dark mode i okazuje się, że jest on już dostępny w stabilnym wydaniu przeglądarki. Trzeba go jednak włączyć ręcznie. Pozwala na to flaga, która pojawiła się w Google Chrome 74. Jednak ciemny motyw w aplikacji na urządzenia z systemem Android nie jest jeszcze ukończony.

Google Chrome również otrzyma dark mode, czyli ciemny motyw. Najpierw stosowna flaga go aktywująca pojawiła się w edycjach deweloperskich, a potem becie przeglądarki. Teraz można ją już znaleźć w stabilnym wydaniu aplikacji na urządzenia z systemem Android. Pojawiła się w wersji z numerkiem 74.

Jeśli chcielibyście włączyć dark mode w Google Chrome 74, to musicie tylko odnaleźć flagę chrome://flags#enable-android-night-mode, której wartość należy ustawić na Enabled. To spowoduje, że ciemny motyw się pojawi. Jednak niekoniecznie chcecie go zobaczyć. Gigant z Mountain View jeszcze nie sfinalizował prac nad czarnym motywem w mobilnej wersji przeglądarki. Jest on jeszcze nieukończony i widać sporo niedociągnięć. Stąd też pewnie z tego powodu znajduje się ciągle pod flagą i nie ma normalnego przełącznika w ustawieniach. To funkcja na etapie eksperymentalnym.

Google Chrome 74 Android czarny motyw dark mode tryb ciemny motyw jak włączyć aktywować

Google Chrome wkrótce powinien dostać pełnoprawny dark mode

Google Chrome dostał dark mode najpierw w wersji na komputery z systemem macOS. Użytkownicy Androida na razie mogą tylko wypróbować czarny motyw w poglądowym wydaniu. Pewnie w niedługim czasie prace nad tym rozwiązaniem zostaną sfinalizowane. Wtedy funkcja zostanie wdrożona do aplikacji na Androida na stałe. Kto wie, a może nastąpi to już w przyszłym miesiącu? Nic nie można wykluczyć.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne na Androida z marca

źródło: AndroidPolice

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij