Udostępnij
Tweetnij

Facebook Messenger i dark mode. Jest nowy sposób na włączenie (aktualizacja)

Facebook Messenger od jakiegoś czasu testuje dark mode, czyli ciemny motyw. Niestety, to funkcja, która nie jest ogólnie dostępna. Jednak pojawił się nowy sposób na włączenie dark mode w aplikacji Messenger. Facebook pozwala to zrobić z użyciem emoji księżyca. W taki prosty sposób tryb ciemny może być włączony, ale nie działa to u wszystkich.

Aktualizacja: Facebook Messenger od teraz wspiera dark mode u wszystkich. To oznacza, że ciemny motyw włączycie po prostu w ustawieniach. Nie trzeba już wysyłać emoji księżyca. Lepiej późno niż wcale.

Facebook Messenger już od jakiegoś czasu testuje dark mode, czyli ciemny motyw. Funkcja nie została jednak jeszcze udostępniona o wszystkich. Jakiś czas temu tłumaczyliśmy wam, jak to można włączyć w komunikatorze na Androida. Sposób ten wymagał jednak dostępności do konta roota, a więc nie była to metoda dla wszystkich użytkowników, a jedynie wybranych.

W sieci pojawiły się informacje o nowym sposobie na włączenie dark mode w aplikacji Facebook Messenger. To easter egg, który powinien działać zarówno w aplikacji na Androida, jak i iOS. Tak donoszą użytkownicy. Mi osobiście jednak nie udało się tego aktywować. Jednak u was może być inaczej. Wtedy zobaczycie coś, co widać na poniższych zrzutach ekranowych.

Nowy Facebook Messenger kiedy

Tak aktywujesz dark mode w aplikacji Facebook Messenger z użyciem emoji

Chcąc aktywować dark mode w komunikatorze Facebook Messenger musicie tylko udać się do jednego z okien rozmowy (dowolnego) i następnie wysłać emoji księżyca. Dokładnie to 🌙. Potem opuszczacie aplikację i do niej wracacie. Wtedy powinniście ujrzeć przełącznik, który uruchamia ciemny motyw.

Spróbujcie na własnych telefonach i dajcie znać w komentarzu, czy w ten sposób rzeczywiście udało wam się włączyć dark mode w aplikacji Messenger. W niedługim czasie funkcja pewnie zostanie wdrożona na stałe i nie trzeba będzie kombinować. Nie wiemy jednak, kiedy Facebook planuje ostatecznie udostępnić ciemny motyw.

Przeczytaj także: Asystent Google i klawisz Bixby. Jak to włączyć na Galaxy S9, S8, Note 9 i 8?

źródło: XDA-Developers

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij