Udostępnij
Tweetnij

Google Maps dostanie więcej reklam

Google Maps to jedna z najpopularniejszych aplikacji firmy z Mountain View. Dlatego niedługo pojawią się tam reklamy. Nie będzie to już tylko sponsorowane miejsca, ale możliwe, że reklamy, które znamy z wielu innych usług Google. Gigant chce zacząć lepiej monetyzować aplikację Maoy i stąd taki pomysł.

Google Maps to aplikacje, gdzie raczej nie natkniemy się na reklamy. Oczywiście, już od lat można zauważyć sponsorowane lokalizacje, ale nadal nie są to takie elementy sponsorowane, które są nachalne. To jednak może wkrótce ulec zmianie. Bloomberg raportuje, że gigant z Mountain View szuka nowych sposobów na monetyzację tej usługi.

Google Maps to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych aplikacji giganta z Mountain View. Dlatego prędzej czy później reklamy tam się pojawią. Nie wiadomo jednak, jaką dokładnie przyjmą postać. Pozostaje wierzyć, że nie będą to zbyt nachalne elementy sponsorowane. To zresztą nie pierwszy raz, gdy użytkownicy aplikacji Mapy mogli coś takiego zobaczyć.

Google Maps Mapy reklamy aplikacje Android
fot.: 9to5Google

Google Maps już kiedyś wyświetlały reklamy

Google Maps wyświetlały reklamy w 2016 roku. Był to jednak tylko program pilotażowy. Wyglądało to tak, jak na załączonym wyżej zrzucie ekranowym. Na stałe takie elementy nie zostały później wprowadzone, ale wygląda na to, że pomysł doszczętniej nie umarł.

Nie pozostaje nic innego, jak czekać, aż firma z Mountain View uruchomi jakiś kolejny program pilotażowy, gdzie pojawią się reklamy. Zanim taka „funkcja” zostanie wprowadzona u wszystkich, to pewnie najpierw będzie musiała zostać przetestowana. Możliwe, że gigant będzie chciał też uzyskać opinie od użytkowników.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z marca

źródło: Bloomberg

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij