Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google w części odpowiedzi wyświetli reklamy

Asystent Google zacznie wyświetlać reklamy i pojawią się one w wybranych odpowiedziach. Będą miały dosyć podobną formę do tych, które znamy chociażby z wyszukiwarki Google. Gigant z Mountain View już potwierdził, że Asystent rzeczywiście ma wyświetlać reklamy. W pierwszej kolejności elementy sponsorowane otrzymają użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych.

Asystent Google w Stanach Zjednoczonych otrzymuje już nowe wyniki dla odpowiedzi. Znajduje się tam znacznie więcej elementów graficznych niż dotychczas. Co jednak ciekawe, gigant z Mountain View postanowił przy okazji przemycić także reklamy. Tak, w odpowiedziach będą też wyświetlane elementy sponsorowane.

Asystent Google będzie wyświetlać reklamy, co gigant z Mountain View już potwierdził. Program pilotażowy, gdzie zaczęły pojawiać się w tej funkcji smartfonów z Androidem elementy sponsorowane rozpoczął się już w lutym. Teraz jest to już wdrażane na stałe i nie będzie już od tego odwrotu. Przykładową widzicie poniżej.

Reklamy Asystent Google Assistant elementy sponsorowane Android

Jak nietrudno zauważyć na powyższym zrzucie ekranowym, Asystent Google wyświetli reklamy na przykład po usłyszeniu zapytania o hotele znajdujące się w pobliżu. Wtedy na ekranie smartfona pojawią się m.in. opcje rezerwacji pokoi. Jednak nadal będą to elementy sponsorowane.

Asystent Google z czasem wyświetli reklamy także w innych zakątkach świata

Nowe wyniki z odpowiedziami pojawiły się na razie tylko w Stanach Zjednoczonych. Z czasem jednak będą one wdrażane także w innych częściach świata i wtedy pewnie reklamy zagoszczą u wszystkich. Polski Asystent Google na razie jeszcze takiej aktualizacji nie otrzymał i w zasadzie też nie wiadomo, kiedy nowe, bogatsze wizualnie odpowiedzi się pojawią.

Przeczytaj także: Messenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje

źródło: AndroidPolice

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij