Udostępnij
Tweetnij

Apple Music dostanie wsparcie dla Chromecasta

Apple Music na razie nie wspiera urządzeń Chromecast, ale wkrótce to powinno ulec zmianie. Sugeruje to kod źródłowy aplikacji na urządzenia z systemem Android, gdzie doszukano się wzmianek na temat planowanej obsługi. Już niedługo Chromecast będzie w stanie odbierać muzykę przesyłaną z aplikacji Apple Music.

Apple Music w wersji na urządzenia z systemem Android doczekało się w ostatnich dniach większej aktualizacji. Wydanie z numerkiem 2.8 wprowadziło m.in. wsparcie dla Chromebooków. Okazuje się, że w drodze jest także obsługa urządzeń z serii Chromecast. Sugeruje to kod źródłowy aplikacji, który został prześwietlony przez 9to5Google.

Co ciekawe, informacji o wsparciu dla Chromecastów w Apple Music można było doszukać się już wcześniej. W aplikacji już od jakiegoś czasu implementowane były wzmianki, które sugerowały obsługę nowych urządzeń. Prawdopodobnie dodanie obsługi dla tych urządzeń jest już naprawdę blisko. Nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie zostanie wprowadzone.

Apple music Google Home Chromecast jak przesyłać dźwięk audio

Wsparcie dla urządzeń Chromecast w Apple Music to nie wszystko

Apple Music pozwoli na przesyłanie dźwięku także na inne urządzenia Google. W ten sposób będzie można odtwarzać muzykę nie tylko na sprzęcie, do którego podłączony jest Chromecast. Będzie można także przesyłać dźwięk do głośników Google Home, telewizorów z systemem Android TV czy inteligentnych ekranów. Możliwości będzie wiele.

Apple Music, co jest bardzo ciekawe, jest dosyć popularną aplikacją wśród użytkowników smartfonów z systemem Android. Dodanie wsparcia dla Chromecasta z pewnością więc ucieszy. Pamiętajmy jednak, że wzmianki w kodzie o obsłudze tych urządzeń pojawiają się już od jakiegoś czasu i wsparcia nadal nie ma. Nie wiadomo, ile będziemy musieli jeszcze poczekać.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z lutego

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij