Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google pojawi się w Chrome na smartfonach z Androidem

Asystent Google będzie zintegrowany z przeglądarką Chrome na urządzeniach z systemem Android. Sugerują to nowe wzmianki, które dostrzeżono w Chromium. Tam doszukano się informacji, że Asystent Google w Chrome ma rekomendować akcje na podstawie kontekstu. Oficjalna zapowiedź funkcji odbędzie się pewnie na I/O 2019.

Asystent Google cały czas się rozwija i wiemy, że gigant z Mountain View przygotowuje różne nowe funkcje. Teraz dowiadujemy się, czego dowody w postaci wzmianek znaleziono w Chromium, że w planach jest integracja z przeglądarką Chrome. W wersji na urządzenia z systemem Android. Oficjalne informacje na ten temat zostaną pewnie przekazane na konferencji I/O 2019.

Wzmianki te zostały już zdjęte, ale serwis źródłowy przychwycił część informacji z kodu i możecie je zobaczyć poniżej. Wygląda na to, że integracja funkcji Asystent Google z przeglądarką Chrome rzeczywiście odbędzie się na I/O 2019. Czego więc możemy dokładnie się spodziewać na smartfonach z Androidem?

Asystent Google Chrome Android integracja Google I/O 2019

Asystent Google w Chrome na Androida ma rekomendować i wykonywać akcje na podstawie kontekstu

Z informacji, których doszukano się w kodzie Chromium wynika, że Asystent Google w przeglądarce Chrome ma, na podstawie kontekstu, sugerować i następnie wykonywać różne akcje. Przykładowo: jeśli będziemy mieć zaplanowaną podróż, to zostanie wyświetlona specjalna karta, gdzie następnie będzie można sprawdzić opcje wynajęcia auta. W kodzie Chromium nazwane to jest Autofill Assistant.

Na szczegółowe informacje przyjdzie nam jeszcze poczekać. Najpewniej w trakcie Google I/O 2019 odbędzie się prezentacja, gdzie zostanie pokazana integracja Asystenta z Chrome. Majowa konferencja przyniesie nam także informacje o systemie Android Q i wielu innych nowościach, które szykuje gigant z Mountain View.

Przeczytaj także: Messenger – triki, stuczki i ukryte opcje

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij