Udostępnij
Tweetnij

Google Chrome z dark mode na Androida już w fazie beta

Google Chrome dostaje pomału dark mode i wiemy, że pojawi się także na smartfonach z systemem Android. Już wcześniej można to było wypróbować w wersji Canary. Teraz dowiadujemy się, że dark mode na Androidzie można aktywować także w Chrome beta. To oznacza, że Google jest coraz bliżej sfinalizowania prac nad funkcją.

Google Chrome wspiera dark mode od wersji z numerem 73 w macOS Mojave. Wczoraj wspominaliśmy wam, że w wydaniu beta z numerkiem 74 funkcja działa także na urządzeniach z Windows 10. Wiemy również, że od jakiegoś czasu prowadzone są prace, które mają na celu wprowadzić ciemny motyw także na smartfonach z systemem Android. Te są już coraz bliżej sfinalizowania.

Wcześniej dark mode w Chromie na Androidzie można było włączyć we wczesnopoglądowej wersji przeglądarki z kanału Canary. Teraz Google wprowadziło ją także w wersji beta. Możliwe to jest za sprawą flagi #enable-android-night-mode, którą należy aktywować. Niestety, interfejs jest jeszcze zabugowany i wymaga z pewnością dopracowania.

Google chrome beta dark modem ciemny motyw Android jak włączyć aktywować

Google Chrome beta z dark mode na Androida z niespodzianką

Co ciekawe, włączenie dark mode w Google Chrome beta na urządzeniach z systemem Android aktywuje coś jeszcze. To odświeżony wygląd paska o nazwie Duet, nad którym prace również prowadzone są od jakiegoś czasu. To oznacza, że ciemny motyw zostanie pewnie wprowadzony razem z nim.

Dark Mode w Google Chrome beta nie jest jeszcze w pełni gotowy. Pewne przyciski mają nieodpowiedni kolor. Czasem pojawiają się także jasne tła, gdzie normalnie powinny być ciemne. Gigant z Mountain View jednak pewnie cały czas szlifuje ciemny motyw na Androidzie i niedługo prace nad nim zostaną ukończone.

Przeczytaj także: Najlepsze aplikacje do retuszu zdjęć

źródło: AndroidPolice

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij