Udostępnij
Tweetnij

Android Auto z dużą aktualizacją. Google dodaje wsparcie dla szerokich ekranów

Android Auto otrzymało w tym tygodniu dużą aktualizację, w której Google wprowadza m.in. wsparcie dla szerokich ekranów. Na tym jednak nie koniec nowości, bo jest ich więcej. Od teraz Android Auto ma także odświeżony ekran połączeń telefonicznych. Google również poprawiło działanie klawiatury i usunęło błędy.

Android Auto w tym tygodniu doczekało się dużej aktualizacji oprogramowania. Google opublikowało już wykaz zmian w opisie aplikacji w Sklepie Play. Co prawda, nie jest on zbyt szczegółowy, ale najważniejszą nowość, czyli wsparcie dla szerokich ekranów, możemy zobaczyć na zdjęciu dzięki użytkownikowi serwisu Reddit o nicku Life_overdose. Fotka widoczna jest poniżej.

Widzimy, że Android Auto na szerokim ekranie prezentuje się w końcu dobrze. Google jednak ukryło opcję w ustawieniach deweloperskich. Trzeba więc tam się udać poprzez dotknięcie 10 razy opcji O Android Auto. Wtedy pojawi się możliwość wymuszenia 1080p, co należy włączyć. Efekt widoczny jest poniżej.

Android Auto Google aktualizacja szerokie ekrany

Nowe Android Auto to nie tylko wsparcie dla szerokich ekranów

Google w najnowszej aktualizacji Android Auto wprowadziło również odświeżony interfejs rozmów telefonicznych. Następnie w oficjalnym wykazie zmian czytamy także o poprawkach obejmujących działanie klawiatury. Na końcu wspomina się o poprawkach obejmujących znalezione błędy i inne udoskonalenia.

Nowa aktualizacja oprogramowania jest już udostępniane poprzez Sklep Play. W ciągu kilku najbliższych dni Google powinno wdrożyć uaktualnienie u wszystkich użytkowników. Wsparcie dla szerokich ekranów z pewnością cieszy. Zapewne w przygotowaniu jest wiele innych nowości, ale na ich poznanie na razie pozostaje nam tylko czekać.

Przeczytaj także: Messenger – triki, sztuczki i ukryte opcje, które warto znać

źródło: Reddit

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij