Udostępnij
Tweetnij

Mapy Google w wersji web dostają zmiany oparte na Material Design

Mapy Google to bardzo popularna aplikacja, której nie używamy tylko na smartfonach. Wszak istnieje wersja web uruchamiana w przeglądarkach internetowych. Właśnie ta doczekała się zmian, które bazują na Material Design. Mapy Google na Androida i iOS dostały je wcześniej, a teraz nadszedł czas na wersję webową.

Mapy Google w wersji web doczekały się zmian w interfejsie, które bazują na Material Design. Gigant z Mountain View już dawno wprowadził je do aplikacji na Androida oraz iOS. Teraz przyszedł czas na edycję przeglądarkową. Co dokładnie się zmienia? Zobaczmy to sobie na zrzutach ekranowych z serwisu źródłowego.

Najbardziej rzucającą się zmianą, jak to ujął Android Police, jest usunięcie niebieskiej planszy z opisów miejsc aplikacji Mapy Google. Zdecydowano się w zamian nieco zwiększyć zdjęcie główne oraz pogrubienie czcionki z nazwą lokalizacji. Można też dostrzec jasne tło oraz żółte gwiazdki z oceną. Zmieniono też miejsce dla przycisku lokalizacji. Nowy widok widoczny jest poniżej po prawej stronie.

Mapy Google web Material Design

Kolejne zmiany w webowej wersji aplikacji Mapy Google to zmodyfikowany pasek wyszukiwania. Pojawia się inna czcionka oraz zaokrąglenia w narożnikach. Jednak wiele elementów ciągle nie uległo zmianie i nadal wyglądają tak, jak dotychczas. To oznacza tylko jedno.

Mapy Google web Material Design

Mapy Google w wersji web z Material Design dopiero na wczesnym etapie wprowadzania zmian

Widzimy, że Mapy Google dopiero dostają nowe elementy oparte na Material Design. W rzeczywistości wygląda na to, że gigant z Mountain View dopiero zabrał się za ich wdrażanie. Poza tym, opisane wyżej modyfikacje widzą na razie nieliczni użytkownicy. To oznacza, że na szerszą dostępność trzeba będzie jeszcze poczekać.

Przeczytaj także: Messenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje

źródło: Android Police

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij