Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google może zagościć na ekranach Always on Display

Asystent Google może w niedługim czasie zagościć także na ekranach Always on Display. Rąbka tajemnicy na ten temat zdaje się nam uchylać kod źródłowy aplikacji Google 9.36. Tam znaleziono nowe wzmianki sugerujące dodanie takiej funkcji. Asystent na ekranach Always on Display z pewnością ma sens, bo takich smartfonów jest coraz więcej.

Ekrany smartfonów coraz częściej oferują funkcję Always on Display i możliwe, że niedługo pojawi się tam także Asystent Google. Rąbka tajemnicy w tej sprawie uchyla kod źródłowy aplikacji z numerem 9.36. Tam doszukano się nowych referencji, które sugerują prace nad dodaniem nowej opcji. Zobaczmy, co to może być.

Już wcześniej w aplikacji Google dostrzeżono nowe linie z frazą „NexusAmChips”. Okazuje się, że Am jest skrótem od Ambient Display. To łączy się oczywiście z funkcją Always on Display. To pozwala nam sugerować, że Asystent wkrótce zagości na takich ekranach. Tym bardziej, gdy rzucimy okiem na kolejne wzmianki.

Asystent Google może zagościć na ekranach Always on Display

Pojawia się także fraza <string name=”nexus_device_am_chips_toggle_text”>Get suggestions from your Assistant on your ambient display.</string>. To sugeruje nam, że Asystent Google będzie mógł zaoferować sugestie, które będą wyświetlane dokładnie na ekranach Always on Display. Brzmi co najmniej ciekawe, ale istnieje prawdopodobieństwo, że taka fukcja będzie wymagać stacji dokującej dla smartfona.

Asystent Google na ekranach Always on Display być może tylko z dockiem

Serwis źródłowy sugeruje, że Asystent Google na ekranach Always on Display być może zaoferuje opcje jedynie wtedy, gdy smartfon będzie położony w jakiś stacji dokującej. Może być podobnie do tego, jak to jest z Pixel Stand dla Pixeli 3. Nie jest to jednak pewne. Wszystko okaże się z czasem.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij