Udostępnij
Tweetnij

WhatsApp odświeża ustawienia aplikacji

WhatsApp na Androida doczekał się zmian w sekcji ustawienia. Facebook postanowił odświeżyć wygląd dostępnych tam opcji oraz nieco przeorganizować ich widok. Nowe ustawienia pojawiają się w ostatniej wersji beta aplikacji WhatsApp. Nie są one jakieś drastyczne, ale na pewno warto na te zmiany rzucić okiem.

Facebook zdecydował się wprowadzić w WhatsApp nowe ustawienia. Komunikator dostanie liczne zmiany w tej sekcji, gdzie wprowadzono pewne modyfikacje. Firma zmodyfikowała trochę wygląd panelu. Zobaczmy, co dokładnie się zmieniło.

Główne okno sekcji ustawienia w WhatsApp po zmianach widoczne jest poniżej po prawej stronie (po lewej dla porównania stary widok). Tu można dostrzec nieco jaśniejsze niż wcześniej ikonki. Następnie mamy pousuwane większość linii oddzielających poszczególne ikony. Pod częścią z nich pojawia się teraz dodatkowy opis z zawartością poszczególnych opcji. Zamieniono też miejscami przyciski pomocy i zaproszeń znajomych.

WhatsApp nowe ustawienia aplikacji Facebook Android

Podobnie sytuacja wygląda po wejściu w poszczególne sekcje. Widzimy, że nowe ustawienia WhatsApp mają jasnozielone ikonki zamiast szarych znanych do tej pory. Nie ma też linii i zrezygnowano z przycisków z polem do zaznaczenia. Przeprojektowano także opcje związane z danymi i zużyciem danych. Tutaj widać, że sekcja doczekała się dużego przeorganizowania.

WhatsApp nowe ustawienia aplikacji Facebook Android WhatsApp nowe ustawienia aplikacji Facebook Android WhatsApp nowe ustawienia aplikacji Facebook Android

Nowe ustawienia WhatsApp na razie w wersji beta

Nowe ustawienia nie zostały jeszcze wprowadzone do stabilnej wersji aplikacji WhatsApp. Na razie pojawiają się w ostatniej becie komunikatora na Androida z numerkiem 2.19.45. Na stałe zostaną wprowadzone w momencie, gdy stabilna odsłona aplikacji osiągnie właśnie ten numer. Nastąpi to już w niedługim czasie.

Przeczytaj także: Facebook i Messenger – triki i sztuczki, które warto znać

źródło: AndroidPolice

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij