Udostępnij
Tweetnij

Google Chrome z dark mode także na Androida. Jest pierwsza testowa wersja

Google Chrome dostanie w tym roku dark mode w Windows, ale nie tylko. Na urządzeniach z systemem Android ciemny motyw również się pojawi. Google już zaczyna go implementować w popularnej aplikacji. Zalążki dark mode znajdują się już w ostatniej wersji Chrome beta z numerkiem 73. Jednak to tylko początki, a nie właściwy tryb ciemny.

Google Chrome w tym roku na Windows 10 dostanie wsparcie dla dark mode, o czym w ostatnim czasie mówi się całkiem sporo. Co ciekawe, tryb ciemny pojawi się też w przeglądarce na urządzeniach z systemem Android. Pierwszych zalążków, które to sygnalizują, doszukano się w ostatniej wersji beta przeglądarki. Funkcja nie jest jednak jeszcze gotowa.

Google Chrome beta z numerem 73 ujawnia pierwsze kroki w kierunku wprowadzenia dark mode na urządzeniach z zielonym robotem. Można je dostrzec, gdy na smartfonie z zainstalowanym systemem Android 9 Pie uruchomi się ustawieniach deweloperskich Night mode. Opcja musi być ustawiona na zawsze włączone. Wtedy można zobaczyć coś, co widzicie na poniższych zrzutach ekranowych.

Google Chrome dark mode Android beta aplikacje tryb ciemny motyw

Google Chrome beta na Androida dopiero z zalążkami dark mode

Widzimy, że funkcja nie jest jeszcze gotowa. Google dopiero zaczyna implementować dark mode w przeglądarce Chrome na Androida. Tryb ciemny pojawia się w menu, które można wywoływać na stronach internetowych. Dokładnie na linkach i osadzonych obrazach. Panele są ciemnoszare, a czcionka jasna. Przypomina to w zasadzie tryb incognito.

Pamiętajmy, że Android Q dostanie dostanie systemowy ciemny motyw. Nie dziwi więc, że podobna funkcja pojawi się także w przeglądarce Chrome. Rąbka tajemnicy powinniśmy poznać w trakcie konferencji Google I/O 2019, czyli w maju. Na razie nie wiadomo, kiedy dark mode pojawi się w przeglądarce na stałe.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z grudnia

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij