Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google będzie twoim tłumaczem. Na liście obsługiwanych języków jest polski

Asystent Google cały czas się rozwija i teraz dostaje nową funkcję. To opcja tłumaczenia mowy z jednego z języków na inny. Na liście jest także polski. Asystent pozwoli korzystać z funkcji tłumacza w Google Home i innych głośnikach inteligentnych. Rozwiązanie zapowiedziano na targach CES 2019 i wygląda, że jest ono już wdrażane.

Asystent Google, który po polsku od wczoraj dostępny jest także na urządzeniach z iOS, staje się personalnym tłumaczem. Gigant z Mountain View zapowiedział taką funkcję już na targach CES 2019 w Las Vegas. Teraz Android Police raportuje, że wygląda na to, że platforma jest już udostępniana.

Asystent Google wykorzysta tak zwany tryb interpreter mode. Wtedy będzie mógł działać jako tłumacz. Początkowo funkcję można używać tylko w połączeniu tylko z kilkoma językami. Wśród nich są angielski, francuski, niemiecki, włoski, japoński i hiszpański. Niedługo jednak będzie to 26 języków i tak, na liście jest również polski.

Asystent Google tłumacz kiedy po polsku

Chcąc aktywować funkcję należy wydać polecenie typu „pomóż mi mówić po niemiecku” czy „bądź moim tłumaczem francuskiego”. Wtedy Asystent Google aktywuje nową funkcję. Z opcji będzie można korzystać w głośnikach Home i innych urządzeniach tego typu, jak i w powiązaniu z inteligentnymi ekranami. W Polsce na dostępność na razie musimy poczekać.

Asystent Google z funkcją tłumacza w Polsce za jakiś czas

Asystent Google mówi po polsku, ale na funkcję tłumacza musimy czekać. Możliwe, że zostanie ona udostępniona w momencie, gdy firma z Mountain Vierw rozszerzy dostępność Assistanta o kolejne urządzenia. Na to w kraju również czekamy. Wiemy tylko, że ma to nastąpić w niedługim czasie.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z grudnia

źródło: AndroidPolice

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij