Udostępnij
Tweetnij

Gmail z opcją przekreślania, a także ponowienia czy cofania

Gmail zmienia się wciąż nie do poznania. Nie chodzi jednak jedynie o Material Design, ale również o inne rzeczy. Teraz aplikacja doczeka się przede wszystkim opcji cofania oraz ponawiania operacji. To jednak nie wszystko. Zapowiedziano również przycisk przekreślania. Opcje te pojawią się w pierwszej kolejności dla użytkowników korzystających z G Suit.

Gmail doczeka się niedługo kolejnej nowości. W ciągu kilku następnych dni na kontach G Suite w Gmailu pojawią się przyciski cofania i ponawiania w oknie tworzenia wiadomości. Pojawi się również przycisk do przekreślania tekstu. Wiadomości e-mail będą wkrótce dostępne do pobrania jako pliki .EML.

Przycisk przekreślonego tekstu nie jest czymś, co będzie niezbędne, jednak warto wiedzieć o takiej możliwości. Można tego używać między innymi do przekreślania opcja na liście. Przyciski do cofania i ponawiania funkcji są nieco mniej przydatne na komputerach, ponieważ istnieją skróty klawiaturowe dla obu działań w każdym systemie operacyjnym. Taka opcja jednak z pewnością się przyda się u użytkowników tworzących pełne maile przy pomocy ekranów dotykowych. Wiadomości e-mail pobierane jako pliki .EML można otwierać w większości klientów poczty e-mail z ich formatowaniem i załącznikami w stanie nienaruszonym, a nawet można je wysyłać jako załączniki do innych wiadomości e-mail.

Zmiany w Gmail mogą nie pojawić się w standardowej aplikacji mobilnej

Zmiany zostały wprowadzone już teraz i powinny dotrzeć do wszystkich użytkowników G Suite do 24 stycznia, czyli już jutro. Konta inne niż G Suite prawdopodobnie wkrótce też zobaczą nową funkcjonalność. Nie wiadomo, kiedy i czy te zmiany zostaną przeniesione do aplikacji mobilnej.

Przeczytaj także: Facebook i Messenger – triki i sztuczki, które warto znać

Źródło

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij