Udostępnij
Tweetnij

Mapy Google z opcją dodawania czasu przybycia i odjazdu

Mapy Google w tym tygodniu otrzymały sporo ciekawych funkcji. Są nimi przede wszystkim informacje o fotoradarach i ograniczeniach na naszych drogach. Teraz dołącza do nich możliwość dodawania czasu odjazdu i przyjazdu. Taka opcja jest już od dawna dostępna na desktopach, jednak dopiero teraz trafiła do wersji mobilnych.

Mapy Google dostało ostatnio bardzo dużo zmian. Są to między innymi ograniczenia prędkości oraz powiadomienia o zbliżających się fotoradarach. Są to bardzo ważne funkcje, a do listy należy dodać kolejną. Jest to opcja ustawienia godziny wyjazdu lub godziny przybycia.

Ustawienie czasu wyjazdu lub przybycia było dostępne od dłuższego czasu w Mapach na desktopach dla wszystkich trybów nawigacji. Na urządzeniach mobilnych ograniczono się do transportu publicznego. Wersja 10.8.0 aplikacji ostatecznie dodaje opcję. Możesz znaleźć go w menu w prawym górnym rogu. Tam również zostaniesz powiadomiony o tym, jak korzystać z tej opcji.

mapy google

Mapy Google z nowością w trakcie testów

Możesz wybrać dowolną datę i godzinę, a także oszacować, jak długo potrwa podróż i kiedy dojedziesz na miejsce lub kiedy wyjedziesz z danego miejsca. Funkcja ma jednak pewne wady. Najważniejszą z nich jest to, że nie pojawia się tutaj opcja uwzględnienia niespodziewanego wypadku na drodze. Jeżeli taka rzecz zostanie dodana, taki dodatek w aplikacji byłby świetny dla użytkownika.

Aktualnie opcja jest jedynie w fazie testów. Można z niej skorzystać dołączając do grupy testującej wersję beta. Jeżeli nie chcecie tego robić, jest jeszcze jedna możliwość – możecie pobrać plik APK. Znajdziecie go pod tym adresem. Trzeba jednak pamiętać, że takie pliki bywają niebezpieczne. Instalację przeprowadzacie zatem na własną odpowiedzialność.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z grudnia

Źródło: Android Police

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij