Udostępnij
Tweetnij

Spotify z opcją blokady artystów już wkrótce

Spotify wciąż modyfikuje swoje funkcje, jednak nie pozwala blokować nam irytujących nas artystów. Do tej pory tacy artyści wciąż pojawiali się na wielu listach odtwarzania, chociaż nie chcieliśmy już ich słuchać. Teraz się to jednak zmieni. Najnowsze testy sugerują, że wkrótce otrzymamy blokadę lub wyciszenie artystów.

Spotify ma wiele ciekawych opcji. Bywa jednak, że drażnią nas pewni popularni dzisiaj muzycy, którymi jesteśmy wprost bombardowani w aplikacji. Okazuje się, że twórcy aplikacji pracują nad czymś, co może nam ułatwić życie. Dzięki temu będziemy mogli wyciszyć takich artystów.

Spotify testuje obecnie funkcję blokady odtwarzania danego wykonawcy w swojej najnowszej aplikacji na iOS. Ta funkcja pozwala po prostu zablokować utwory wybranego wykonawcy, dzięki czemu takie piosenki nigdy nie będą odtwarzane z biblioteki, listy odtwarzania, a nawet stacji radiowych. Funkcja blokowania jest dostępna w utworach poszczególnych wykonawców, jednak nie działa, jeżeli dany artysta współtworzy utwór.

Spotify ze zmianami przez aferę z R. Kellym

Spotify już od dawna planował wprowadzenie nowej usługi. Do tej pory jednak wstrzymywał się z jej wydaniem. Teraz jednak został mocno przyciśnięty po ostatniej aferze z R. Kellym na czele. Muzyk jest oskarżony o liczne nadużycia na tle seksualnym. Nie został jeszcze skazanyy, jednak wielu użytkowników rozpoczęło akcję protestacyjną opatrzoną hasztagiem #MuteRKelly. Protest, jak sama nazwa wskazuje, nawołuje do blokowania artysty w serwisach. Artysta wprawdzie zniknął z listy promowanych, ale jego utwory wciąż są streamowane na wielu listach.

Aktualnie nowa funkcja jest jedynie testowana. Nie wiadomo czy trafi do szerszej grupy użytkowników. Widać jednak już na pierwszy rzut oka, że Spotify nie chce wyrzucać z listy artystów, ale za to chce dać im możliwość, by mogli zrobić to sami. Chwilowo serwis nie wypowiada się na temat wprowadzanych zmian.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z grudnia

Źródło: The Verge

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij