Udostępnij
Tweetnij

Apple Pay popularniejsze od Google Pay. Posiadacze iPhone’ów chętniej płacą w BGŻ BNP Paribas

Google Pay pojawiło się w Polsce znacznie wcześniej niż Apple Pay, ale okazuje się, że to metoda płatności od firmy z Cupertino jest popularniejsza w naszym kraju. Tak przynajmniej wynika z najnowszego raportu, który opublikował BGŻ BNP Paribas. Użytkownicy smartfonów iPhone i zegarków Apple Watch częściej płacą swoimi urządzeniami niż posiadacze sprzętów z systemem Android.

Apple Pay pojawiło się w pierwszych polskich bankach już w minionym roku, ale już od dawna mogliśmy korzystać z Google Pay. Okazuje się jednak, że ta pierwsza forma płatności jest popularniejsza w Polsce niż druga. Tak przynajmniej wynika z informacji, które podał do wiadomości bank BGŻ BNP Paribas. Według nich posiadacze telefonów marki iPhone i zegarków Apple Watch częściej płacą swoimi urządzeniami niż posiadacze sprzętów z systemem Android.

Posiadacze smartfonów iPhone, jak się okazuje, dużo chętniej płacą telefonami niż właściciele sprzętów z Androidem. Jak podaje BGŻ BNP Paribas w podsumowaniu kwartału, 58% wszystkich korzystających ze zbliżeniowych płatności mobilnych w tym banku to klienci płacący w ramach Apple Pay. Pozostałe 42% używało natomiast Google Pay.

Apple Pay popularniejsze od Google Pay w BGŻ BNP Paribas już w minionym kwartale

Co ciekawe, właściciele iPhone’ów i inteligentnych zegarków od firmy z Cupertino płacą też częściej i chętniej swoimi sprzętami. Z informacji wynika, że wykonali 62% wszystkich transakcji, kiedy użytkownicy Androida wykonali ich tylko 38%. Z wartości płatności wynika też, że posiadacze urządzeń Apple’a płacą też więcej. Łącznie wygenerowali ich aż 70%. Tacy użytkownicy zostawiali w sklepach średnio 74 zł, natomiast klienci korzystający z Google Pay – 52 zł.

Liczba korzystających z Apple Pay wciąż rośnie. Jak wynika z poprzednich wyliczeń, w poprzednim kwartale użytkownicy płacący Google Pay w transakcjach mobilnych stanowili 49%. Wykonywali oni łącznie 45% transakcji. Są to jednak dane jedynie z jednego banku. Być może w innych się znacznie różnią.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z grudnia

Źródło: Cashless

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij