Udostępnij
Tweetnij

Mapy Google z informacją o ograniczeniach prędkości dla wszystkich

Mapy Google już od dawna prowadzą testy związane z powiadomieniami związanymi z ograniczeniami prędkości na drodze. Jak się okazuje, do tej pory widniały one wyłącznie dla użytkowników wybranych terenów. Teraz taką opcję będą mieli już wszyscy. Aktualizacja już zostaje powoli wprowadzana.

Mapy Google wciąż mają wiele ciekawych funkcji. Brakowało w niej wciąż opcji wyświetlania ograniczenia prędkości dla tras. Już dwa dni temu dowiedzieliśmy się, że wszystko powoli się zmienia. Wtedy jednak takie informacje dotyczyły wybranych regionów. Teraz pojawiła się informacja o tym, iż opcja zostanie udostępniona dla wszystkich.

Już w 2017 roku dowiedzieliśmy się, że są prowadzone prace nad informacjami o ograniczeniach prędkości w aplikacji Mapy Google. Były to jednak dwa ograniczone miejsca – Bay Area oraz brazylijskie Rio de Janeiro. Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że takie obszary powiększają się w Stanach Zjednoczonych. Teraz pojawiły się informacje również o tym, że aktualizacja jest już wdrażana dla wszystkich.

Mapy Google Limity ograniczenia prędkości

Mapy Google również z innymi zmianami

Mapy Google zwiększają także możliwości wypatrywania fotoradarów na znacznie większą skalę. W przypadku użytkowników w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii, Rosji, Brazylii, Meksyku, Kanadzie, Indiach i Indonezji fotoradary zostaną oznaczone na mapie. Alarm dźwiękowy jest odtwarzany, gdy użytkownicy zbliżają się do fotoradaru. Aktualnie opcja jest testowana.

Wspomniane zmiany są już powoli udostępniane. Pojawiają się zarówno dla użytkowników korzystających z urządzeń działających pod kontrolą iOS, jak i Androida. U mnie jednak jeszcze nie są widoczne. Jeżeli ich nie widzicie, wystarczy uzbroić się w odrobinę cierpliwości.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z grudnia

Źródło

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij