Udostępnij
Tweetnij

Google Gboard 7.9 ujawnia spore zmiany w klawiaturze

Google Gboard 7.9 to najnowsza wersja aplikacji, która pojawiła się właśnie w wersji beta. Nie wprowadza ona wielu zmian, jednak sporo można się dowiedzieć również z kodu źródłowego. Ukryte tam wiadomości pozwalają odkryć, jakie uaktualnienia mogą na nas czekać w przyszłości. Takich zmian jest dość sporo na liście.

Google Gboard 7.9 już nadeszło w formie testów beta. Najnowsza wersja aplikacji nie wnosi sporych zmian, jednak sugeruje kolejne nowości, które mogą pojawić się w kolejnych uaktualnieniach. Na liście jest wiele ciekawostek, które z pewnością usprawnią działanie klawiatury.

google gboard 7.9 1

Google Gboard 7.9 wprowadza już zmiany przygotowujące pod szybsze wprowadzanie tekstu poprzez głos. W najnowszej wersji beta wprowadzono zmiany, które ma na celu umożliwienie wpisywania tekstu offline. Dodatek waży łącznie 85 MB, ale pozwoli na dyktowanie bez konieczności połączenia internetowego.

Google Gboard 7.9 2

Jak mówią linie ukryte w kodzie źródłowym, w przyszłości klawiatura otrzyma nowe kaomoji. Są to specjalne sekwencje znaków, które pokazują twarze. Są one już dostępne, ale ich liczba ma się stanowczo powiększyć.

Google Gboard 7.9 na razie w wersji beta

Jeszcze w listopadzie Google ogłosiło, że wykorzystuje technologię uczenia maszynowego w Gboard, aby sugerować odpowiednie wyszukiwania. Teraz taka opcja ma zostać rozszerzona na naklejki, emotikony i GIF-y. Takie opcje pojawiły się przynajmniej w ustawieniach.

google gboard 7.9 3

Dodatkowo kod źródłowy ujawnia, że pojawi się nowy, zmodyfikowany motyw Sand. Można też liczyć nowe zakładki w dziale emoji.

google gboard 7.9 4

google gboard 7.9 5

Google Gboard 7.9 jest, jak wspomnieliśmy, dostępny w wersji beta. Jeżeli chcecie z niego skorzystać, musicie albo dołączyć do programu bety, albo pobrać plik APK. Ten ostatni znajdziecie pod tym adresem. Pamiętajcie jednak, że takie pliki bywają niebezpieczne, dlatego instalujecie je na własną odpowiedzialność.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z grudnia

Źródło: 9to5google

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij