Udostępnij
Tweetnij

Cortana nie jest konkurencją dla Asystenta Google i Aleksy. Tak twierdzi Microsoft

Cortana jest asystentem głosowym, o którym jednak słyszy się ostatnio coraz mniej. Wyprzedzają go chociażby Asystent Google czy Alexa od Amazonu. Microsoft postanowił zatem nie walczyć dalej z silniejszymi od siebie i przyjął inną strategię. Chce, by wspomniany asystent był traktowany jako usługa na różnych sprzętach, nie tylko urządzeniach Microsoftu.

Cortana od firmy Microsoft jest już daleko za Asystentem Google czy Alexą. Producent postanowił zatem przestać porównywać te sprzęty i działać z innej strony. Przemawiając do dziennikarzy CEO firmy, Satya Nadella, ujawnił, że firma z Redmond nie widzi już Cortany jako konkurenta Alexy lub Google Assistant.

Cortana musi być tą umiejętnością dla każdego, kto jest subskrybentem usługi Microsoft 365. Powinieneś być w stanie używać Cortany w Asystencie Google, powinieneś móc jej używać na platformie Alexa, tak samo, jak korzystasz z naszych aplikacji na Androida i iOS, więc to jest droga, którą chcemy kroczyć w przyszłości.

Microsoft ma nowe plany dla asystenta Cortana

Microsoft nawiązał już współpracę z Amazonem, aby umożliwić integrację Cortany i Alexy. Przy okazji współpracy Nadella porównał asystentów cyfrowych z przeglądarkami internetowymi, które muszą mieć dostęp do podobnych informacji. Teraz jasne jest, że Nadella widzi Cortanę jako aplikację lub usługę, która będzie działać na wielu platformach, a nie tylko na sprzętach Microsoftu. Jest to jednak ciężkie zadanie do wykonania. Firma nadal będzie musiała przekonać Google, że integracja Cortany to dobry pomysł.

Microsoft postanowił uczynić Cortanę cenną umiejętnością, którą może wykorzystać ktoś, kto używa Alexy. Nie będzie zatem rywalizować w sferze inteligentnych głośników. Prawdopodobnie jednak Cortana pojawi się w przyszłości w sprzętach takich jak Surface Headphones. Microsoft przeniósł Cortanę z działu badań nad sztuczną inteligencją do zespołu doświadczeń pod koniec zeszłego roku. W ten sposób firma chciała pokazać koncentrację na asystencie jako usłudze.

Zobacz także: Najlepsze nowe gry mobilne z grudnia

Źródło: TheVerge

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij