Udostępnij
Tweetnij

WhatsApp testuje naklejki z klawiatury Google Gboard

WhatsApp wciąż się zmienia. Choć w aplikacji można korzystać z naklejek, są one ograniczone wyłącznie do tych, które stworzył Facebook specjalnie dla tej aplikacji lub pobierać je z zewnątrz. Może się to jednak zmienić dzięki integracji z poszczególnymi klawiaturami. Przykładem jest chociażby Google Gboard. Dzięki integracji dostęp do naklejek będzie znacznie łatwiejszy.

WhatsApp jest jedną z najpopularniejszych aplikacji zarówno na iOS, jak i na Androida. Nic dziwnego zatem, że Facebook staje na głowie, by klienci byli z niej zadowoleni. Stąd wciąż pojawiają się w niej kolejne nowości. Teraz pracuje nad udoskonaleniem swojej niedawno wprowadzonej funkcji naklejek z klawiatury Google Gboard.

Do teraz opcja naklejek i dostęp do nich były nieco utrudnione. Domyślnie użytkownicy mają dostęp do kilku naklejek zaprojektowanych przez ekipę z WhatsApp. Aby uzyskać dostęp do naklejek stworzonych przez niezależnych programistów, musisz oddzielnie pobrać całe pakiety naklejek ze sklepu Google Play lub Apple App Store. To się może jednak wkrótce zmienić.

google gboard whatsapp naklejki

WhatsApp z integracją z Google Gboard, ale są warunki

WhatsApp planuje wprowadzić łatwiejszy sposób wysyłania naklejek przez użytkowników, integrując tę funkcję z klawiaturami innych firm. Nowa wersja klawiatury Google Gboard Beta będzie teraz oferować integrację z naklejkami. Warunek jest jeden. Należy zainstalować wersję beta WhatsApp.

Każda statyczna naklejka Gboard wysłana w WhatsApp zostanie automatycznie przekonwertowana na zgodny format naklejki. Nie będzie zatem wysyłana jako obraz. Użytkownik nie musi zatem instalować oddzielnych aplikacji do wysyłania naklejek.

Serwis wdrożył ostatnio sporo nowych funkcji. Na liście są chociażby takie jak grupowe wideo i połączenia głosowe, tryb Picture-in-Picture dla filmów na YouTube, Facebooku i Instagramie. Nie wiadomo, czy nowa opcja pojawi się na stałe. Najprawdopodobniej zależy to od wyniku testów i to one zdecydują, jak w finalnej postaci może to trafić do komunikatora na stałe.

Zobacz także: Najlepsze nowe gry mobilne z grudnia

Źródło: Webbetainfo

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij