Udostępnij
Tweetnij

Sklep Play ze zmianami w kartach Gry i Aplikacje

Sklep Play otrzymał ostatnio sporo zmian, nad którymi ciężko nadążyć. Pewnie nie przywykliście do tych, które już są, a firma z Mountain View postanowiła zaserwować następne. Tym razem dotyczą one zmian w kartach Gry i Aplikacje. Najnowsze testy umożliwiają łatwiejsze dotarcie do interesujących nas treści.

Sklep Play przechodzi kolejne zmiany. Jest ich tak dużo, że w sumie trudno już za nimi nadążyć. Teraz firma z Mountain View zdecydowała się na kolejną, testową wersję. Tym razem możemy zobaczyć sporo zmian w działach Gry oraz Aplikacje.

Sklep Play wprowadził kilka modyfikacji do działu polecanych gier i aplikacji. Do tej pory były one nieco przemieszane. Teraz jest zupełnie inaczej. Jak zauważyło wielu użytkowników, teraz w zakładce Gry pojawiają się jedynie produkcje związane z grami. Zakładka Aplikacje kryje wyłącznie aplikacje niepowiązane z grami. W ten sposób użytkownikowi ma być łatwiej w zlokalizowaniu ciekawych gier.

sklep play

Sklep Play bez trzykropkowego menu

Inne zauważone zmiany obejmują usunięcie menu z trzema kropkami znajdującego się po prawej stronie każdego tytułu wymienionego pod dowolną z wybranych kart. Stuknięcie w menu powoduje wyświetlenie trzech opcji – instalacji, dodania do listy życzeń i wyrzucenia z kręgu zainteresowań. Nie do końca jednak to wyrzucono. Podczas testowania interfejsu długie naciśnięcie nazwy lub ikony aplikacji spowoduje pojawienie się okienka z takimi samymi opcjami.

Google testuje nowe funkcje, wysyłając zmiany za pośrednictwem aktualizacji po stronie serwera. Najnowsze opcje są jednak dostępne wyłącznie dla wybranych użytkowników Androida. Nie wiadomo zatem, czy wspomniane zmiany zostaną dodane na stałe. Możliwe, że Google zdecyduje się na taki krok.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z grudnia

Źródło: AndroidPolice

Gry cyfrowe w sklepie gram.pl

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij