Udostępnij
Tweetnij

Mapy Google z ostrzeżeniami o kontroli radarowej

Mapy Google mają wiele ciekawych funkcji. Wiele z nich kojarzy nam się z aplikacją Waze. Okazuje się jednak, że firma z Mountain View nie zaimplementowała wielu takich funkcji. Jedną z nich jest między innymi kontrola radarowa z zaskoczenia. Teraz, jak twierdzi jeden z użytkowników, pojawia się i taka opcja.

Mapy Google otrzymały ostatnio wiele nowych funkcji. Dodatkowo firma z Mountain View zajęła się również dostosowywaniem wyglądu aplikacji do potrzeb Material Design. Teraz jednak może dostać zupełnie nową, ciekawą opcję, którą pokochali użytkownicy korzystający z Waze. Jest nią kontrola radarowa.

Waze pozwala przede wszystkim na informowanie użytkownika o zaistniałych sytuacjach na drodze. Mogą być to chociażby zamknięte przez remont ulice czy wypadki drogowe. Mapy Google powoli wzbogacają się o takie opcje, jednak są one ciągle mocno niedoskonałe. Wiele nowych funkcji już się pojawiło, ale kontrola radarowa z zaskoczenia jeszcze nie zadebiutowała.

mapy google test kontrola radarowa

Mapy Google ze zmianami jedynie dla wybranych

Jeden z użytkowników Map potwierdził, że najnowsza opcja jest już w aplikacji. Użytkownik ten potwierdził, że opcja ta pojawia się zarówno w trakcie sprawdzania trasy, jak i w trakcie nawigacji. Pojawiają się punkty na mapie wskazujące na pułapkę radarową. Jak donosi wspomniany użytkownik, w trakcie zbliżania się do takiej pułapki w ramach nawigacji, Mapy włączają ostrzeżenie głosowe, mające nas ostrzec przed zbliżającą się kontrolą radarową.

Mapy Google, jak wspomnieliśmy, otrzymały już wiele takich opcji. Ta jest całkowitą nowością i aktualnie dostępna jest wyłącznie dla wybranych użytkowników. Nie da się jej włączyć z pomocą pliku APK. Jest to zatem najprawdopodobniej test ze strony serwera. Jeżeli nie widzicie zmian, to najwyraźniej nie jesteście na liście testerów. Możliwe, że już wkrótce Google rozszerzy ofertę również na innych.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z grudnia

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij