Udostępnij
Tweetnij

Google Gboard 7.8 zawiera elementy Material Theme

Google Gboard 7.8 to najnowsza odsłona popularnej klawiatury na urządzenia z systemem Android. Została ona udostępniona w grudniu. Co jednak ciekawe, klawiatura Google Gboard 7.8 zawiera m.in. Material Theme. Niestety, nie jest on domyślnie włączony i aktywacja możliwa jest dopiero po dekompilacji aplikacji.

Google Gboard 7.8 to najnowsza klawiatura firmy z Mountain View, która w zeszłym miesiącu została udostępniona na urządzenia z systemem Android w wersji beta. Co bardzo ciekawe, w tej wersji pojawia się m.in. przebudowany panel emoji oraz zmiany wizualne oparte na Material Theme. Te ostatnie są jednak domyślnie wyłączone.

Redaktorzy 9to5Google zdekompilowali plik APK z klawiaturą Gboard 7.8 beta i tam udało im się aktywować interfejs oparty o Material Theme. Gigant z Mountain View zaczął nad nim pracować w tej aplikacji już w zeszłym roku. Po aktywacji pojawia się więcej krągłości. Jest też bardziej kompaktowy pasek wyszukiwania w sekcji z GIF-ami. Zmiany możecie zobaczyć sobie na poniższych zrzutach ekranowych.

Klawiatura Google Gboard 7.8 co nowego Material Theme

Klawiatura Google Gboard 7.8 wprowadza również odświeżony panel emoji. Zmodyfikowano sposób przewijania, a etykiety tekstowe mogą pełnić rolę dzielników. Tu również zmiany możecie zobaczyć na poniższych zrzutach ekranowych. Pojawia się też możliwość usuwania ostatnich trzech fraz z wbudowanego mechanizmu do wyszukiwania.

Klawiatura Google Gboard 7.8 co nowego Material Theme nowy panel emoji

Google Gboard 7.8 to także ponad 50 nowych motywów

W Google Gboard 7.8 można znaleźć również ponad 50 nowych jasnych i ciemnych motywów. Na razie nie wiadomo, kiedy w aplikacji pojawi się na stałe zmiana oparta na Material Theme. Wygląda na to, że firma ciągle nad tym jeszcze pracuje. Dlatego nie zdecydowano się aktywować tych nowości nawet w wersji beta.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z grudnia

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij