Udostępnij
Tweetnij

Huawei blokuje instalację zewnętrznych nakładek na urządzeniach z EMUI 9.0

Huawei zrobił dość nieoczekiwany krok. Firma postanowiła zablokować możliwość instalowania nakładek produkowanych przez firmy trzecie na swoje urządzenia z Androidem. Każdy, kto korzysta z EMUI 9.0, będzie musiał liczyć się z nowymi zmianami, jakie wprowadza firma. Huawei to między innymi bezpieczeństwem użytkowników.

Huawei ma od jakiegoś czasu nie lada problemy. Najnowszy pomysł firmy może znów nie przypaść do gustu użytkownikom. Większość producentów smartfonów, jak pewnie wiecie, używa własnej niestandardowej nakładki na Androida. Podczas gdy takie niestandardowe interfejsy wprowadzają nowe funkcje, których brakuje w Androidzie, nie każdy lubi takie zmiany. W tym celu przydatne są launchery firm zewnętrznych, dzięki czemu mogą dostosować wygląd. Chińska firma jednak postanowiła zablokować możliwość instalowania takich nakładek. Własnie poinformowała, że będzie blokować korzystanie z launcherów innych firm na EMUI 9.0.

Huawei tłumaczy się z tego mówiąc, że otrzymał opinie od użytkowników, którzy napotkali na różne problemy podczas korzystania z launcherów firm trzecich. Chińczycy twierdzą, że w celu utrzymania wygody obsługi klienta zablokuje korzystanie z launcherów. Jeżeli będziecie korzystali zatem z EMUI 9.0 na swoich sprzętach, będziecie mieć zablokowaną tę opcję.

Nowy pomysł Huawei dla EMUI 9.0 to najmniejszy problem firmy

Huawei dodaje, że większość launcherów firm trzecich wpływa na wydajność telefonu. Dodaje, że czasami, ze względu na duże zużycie energii przez takie aplikacje, telefon również zaczyna odczuwać problemy związane z przegrzewaniem się. Kolejną kwestią, na którą wskazuje chińska firma, są reklamy. Mówi się, że większość launcherów firm zewnętrznych jest przepakowana reklamami. Jak twierdzi firma, reklamy to nie wszystko. Aplikacje firm trzecich mają być niebezpieczne ze względu na ewentualny wyciek naszych danych.

Jeżeli już o bezpieczeństwie mowa. Huawei od kilku tygodni przechodzi nie lada kryzys. Nie tak dawno jedna z czołowych przedstawicielek firmy została aresztowana w Stanach Zjednoczonych. W Czechach firmę uznano za potencjalne zagrożenie. W Polsce dziś dowiedzieliśmy się o aresztowaniu Weijinga W. z polskiego oddziału firmy.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z grudnia

Źródło: Gizmochina

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij