Udostępnij
Tweetnij

YouTube na Androida ze zmianami w wyszukiwaniu głosowym

YouTube wciąż się zmienia. Najnowsza aktualizacja wprowadza udoskonalenia w wyszukiwaniu głosowym. Od teraz będzie ono wygodniejsze. Będzie również pozwalało na łatwiejsze nawigowanie i wyszukiwanie pewnych ukrytych w menu opcji aplikacji. Aktualizacja dotyczy wyłącznie wersji na Androida.

YouTube doczekał się kolejnej zmiany. W ramach kolejnego uaktualnienie zobaczymy nową, ulepszoną opcje głosowego wyszukiwania. Zaktualizowana wersja ma teraz lepszą tematykę, jak i większą moc.

Kiedy nowa wersja się pojawi, aplikacja da nam znać stosownym komunikatem. Informuje on o nowych sposobach wyszukiwania głosowego, kiedy uruchomimy następny raz możliwość wyszukiwania głosowego. Dotknięcie ikony mikrofonu w prawym górnym rogu spowoduje załadowanie interfejsu pełnoekranowego uwzględniającego tryb ciemny aplikacji.

Duży czerwony przycisk na dole pulsuje wtedy, kiedy wymawiamy komendę. Twoje zapytanie pojawi się na krótko jako transkrypcja, zanim aplikacja wykona czynność. Poprzedni interfejs wyszukiwania głosowego wykorzystał standardowe dialogi dostępne dla wszystkich innych aplikacji na Androida.

YouTube wyszukiwanie głosowe

Nowe wyszukiwanie głosowe w YouTube z nowymi poleceniami

Nowe wyszukiwanie głosowe w YouTube umożliwia również bezpośrednie przejście do różnych części aplikacji. Poprzez kilka komend jesteśmy w stanie przejść do kilku kart bezpośrednio w aplikacji. W przeszłości ta sama komenda po prostu przeprowadzałaby wyszukiwanie z tą frazą dosłownie. To polecenie działa również w przypadku subskrypcji, historii oglądania i kilku innych sekcji. Jednak inne nie działają.

Wyszukiwanie głosowe wciąż działa jako sposób wyszukiwania filmów bez pisania, ale teraz jest szczególnie przydatny w nawigowaniu w częściach aplikacji, które są głęboko ukryte w menu. Jeden przydatny aspekt umożliwia kontynuowanie odtwarzania już odtwarzanych filmów podczas wydawania polecenia głosowego. Nowa opcja jest już dostępna w najnowszej aktualizacji. Jeśli jej nie widzicie, wystarczy uzbroić się w odrobinę cierpliwości.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z grudnia

Źródło: 9to5google

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij