Udostępnij
Tweetnij

Wiadomości na Androida od Google z opcją wysyłania GIF-ów na desktopach

Wiadomości od Google doczekały się bardzo drobnej, ale ważnej zmiany. Nie tak dawno zmieniła się nazwa aplikacji, ale najwyraźniej nie zakończono jej przebudowy i dodano do niej kolejną opcję. Jest nią możliwość wysyłania plików GIF z poziomu pola wprowadzenia tekstu na desktopach. Pojawiła się tam właśnie nowa ikona, która nam w tym pomoże.

Google dodaje funkcje do swojej aplikacji Wiadomości na Androida. Najnowsza zmiana jest niewielka, ale będzie bardzo mile widziana przez tych, którzy lubią pliki GIF. Teraz mogą w każdej sytuacji używać jej bez przeszkód.

Jeśli korzystasz z interfejsu internetowego Wiadomości, w polu wprowadzania tekstu zobaczysz nową ikonę GIF. Zawiera kilka głównych kategorii, ale możesz wyszukać dowolne słowo kluczowe. GIF-y automatycznie odtwarzają się w oknie. Użytkownik musi jedynie wybrać ten, który mu najbardziej odpowiada.

Wspomniane zmiany są już dostępne. Możecie zatem z nich już korzystać. Jeśli ich jeszcze nie widzicie, wystarczy odrobina cierpliwości. Z pewnością wkrótce się one pokażą.

wiadomości android google gif

Wiadomości mają również nową nazwę

Wiadomości na Androida zaliczyły ostatnio drobną, aczkolwiek bardzo ważną zmianę. Firma z Mountain View zdecydowała się na modyfikację nazwy. Teraz zniknął z niej dopisek „na Androida”. To nie pierwsza zmiana nazwy, jaką zaliczyła ta aplikacja.

Google naprawdę bardzo lubi zmieniać nazwę swojej aplikacji do wysyłania i odbierania SMS-ów i MMS-ów. Na początku mieliśmy do czynienia z nazwą Messenger, jednak na początku 2017 roku Google postanowiło zmienić nazwę. Nie bez powodu. Rosnąca popularność Messengera od Facebooka powodowała, że łatwo było o pomyłkę. Wtedy pojawiły się Wiadomości na Androida na początku 2017 roku. Teraz nazwa została skrócona do samego pierwszego członu. Taką aplikację możemy już pobrać ze Sklepu Play.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z listopada

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij