Udostępnij
Tweetnij

Wyszukiwarka Google na Androida z nowym wyglądem. Pojawiają się elementy Material Theme

Wyszukiwarka Google w wersji na Androida zmienia się tu i ówdzie. Do tej pory jednak nie doczekała się solidnej zmiany oferującej wygląd odnoszący się do Material Theme. Teraz może się to jednak zmienić, ponieważ pojawiły się już testy najnowszej wersji aplikacji. Wnoszą właśnie nowy wygląd dla wersji mobilnej wyszukiwarki.

Wyszukiwarka Google wciąż ulega zmianom, choć może nie widzicie tego na pierwszy rzut oka. W minionym miesiącu mogliśmy zobaczyć pierwsze zmiany w wersji przeglądarkowej na naszych komputerach osobistych. Teraz wygląd inspirowany Material Theme pojawia się również w wersji na naszych smartfonach i tabletach z Androidem.

Nowy projekt prezentuje pasek w kształcie pigułki, który zastępuje poprzednie prostokątne pole z tylko lekko zaokrąglonymi rogami. Tak jak poprzednio, niebieski przycisk wyszukiwania, który zawiera ikonę lupy, znajduje się po prawej stronie wspomnianego pola.

wyszukiwarka google mobile na Androida Material Theme

Wyszukiwarka Google ze zmianami z Material Theme dla wybranych

Szuflada nawigacji też uległa zmianie. Szuflada umożliwia dostęp do kolekcji, ustawień, danych w wyszukiwarce itp. Jest teraz dostępna w lewym górnym rogu i jest wyświetlana na stronie wyników. Material Theme widać również w zaokrąglonym polu wyszukiwania i zmodyfikowanej karuzeli kategorii dla wyszukiwania obrazów, wiadomości i wideo. Zamiast pola i karuzeli znajdującej się nad stroną, pojawia się jako część paska aplikacji.

Zmiany, które widzicie, są dostępne aktualnie w ramach testów. Innymi słowy mają do nich dostęp jedynie wybrani użytkownicy. Nie wiadomo, kiedy pojawi się stała wersja aplikacji. Na głównej stronie nic nowego nie zobaczycie. Ja jeszcze nie widzę u siebie tych zmian, ale mamy zrzuty ekranowe, które opublikował serwis źródłowy. Na nich możemy zobaczyć, co dokładnie się zmienia.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z listopada

Źródło

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij