Udostępnij
Tweetnij

Google Chrome otrzyma zmiany w funkcji Cast

Google Chrome wkrótce powinien otrzymać zmiany obejmujące funkcję Cast, czyli przesyłania obrazu czy dźwięku na urządzenia Chromecast. Zmieni się interfejs panelu. Zostanie on pozbawiony niebieskiego paska, który znamy dziś. Google obecnie prowadzi testy nowego Cast w przeglądarce Chrome, ale nie wiemy, kiedy zmiany zamierza wprowadzić na stałe.

Google Chrome od lat ma wbudowaną funkcję Cast, która pozwala przesyłać dźwięk i obraz na urządzenia z serii Chromecast. To wygodne rozwiązanie, ale przez długi czas nie ulegało praktycznie żadnym zmianom. Wygląda jednak na to, że te mogą być już bardzo blisko. Obecnie są już prowadzone pewne testy.

Redaktorzy ChromeUnboxed w przeglądarce Chrome 71 w wersji beta dostrzegli odświeżony panel dla funkcji Cast. Google pozbyło się w nim niebieskiego paska, który znamy dziś. W zamian postawiono na jedynie biały kolor. Na poniższym zrzucie ekranowym widać, że na dole pojawia się przycisk Źródła. Tutaj użytkownik może zdecydować, czy Chromecast ma odbierać tylko dźwięk czy też obraz z wideo. Można też klonować ekran. Obecnie ta opcja jest schowana.

Google Chrome Cast Chromecast zmiany

Wraz z odświeżoną opcją Cast Chrome zmieni również to, jak kontrolowane są sesje przesyłania. Będzie je można łatwiej zamknąć. Jednak funkcja zdaje się być niegotowa, bo zniknęły przyciski do sterowania głośnością. Pewnie z czasem Google je doda.

Nie wiadomo, kiedy Google Chrome dostanie odświeżoną funkcję Cast

To na razie pozostaje tajemnicą. Dostęp do nowej funkcji Cast jest mocno ograniczony. Google zapewne będzie przez jakiś czas prowadzić testy w przeglądarce Chrome. Potem, na podstawie uzyskanych opinii, wdroży zmiany u wszystkich użytkowników popularnej przeglądarki internetowej.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z listopada

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij