Udostępnij
Tweetnij

Google Lens na iPhone’y z wyszukiwaniem wizualnym

Google Lens pojawiło się również w wersji na iOS. Do tej pory jednak mieliśmy opcję wyszukiwania, ale jedynie z pomocą zdjęć. Teraz się to jednak zmieniło. Jak poinformowała firma, właśnie pojawiła się aktualizacja na iPhone’ach, która wprowadza opcję wyszukiwania wizualnego do najnowszej wersji aplikacji. Można pobierać już uaktualnienie.

Google Lens pojawił się na Androidzie w marcu i uzyskał dużą aktualizację po I/O 2018. Pojawiły się wtedy wyniki w czasie rzeczywistym i inteligentny wybór tekstu. Teraz dodano do tego funkcje wyszukiwania wizualnego, ale wyłącznie w wersji na iOS. Uaktualnienie dla iPhone’ów ma być wkrótce wdrażane.

W marcu usługa Google Lens pojawiła się na iOS w Zdjęciach Google. Teraz ma jeszcze jedną, bardzo ciekawą funkcję. Jest nią opcja wyszukiwania wizualnego. Użytkownik nie musi zatem wykonywać zdjęć, a później wyciągać ich z rolki aparatu iPhone’a. Pasek wyszukiwania u góry aplikacji zawiera teraz ikonę soczewki obok wyszukiwania głosowego.

Po pierwszym uruchomieniu użytkownicy zostaną poproszeni o przyznanie uprawnień do aplikacji i, jeśli zaakceptują inne warunki i usługi, będą mogli skorzystać ze wspomnianej opcji. Pojawia się także samouczek dotyczący między innymi opcji skanowania tekstu.

google lens da iPhone

Google Lens na iOS również z opcją podświetlania obiektu

Ten pierwszy ma moduł przechwytujący tekst z obrazu w celu analizy, w tym szukania słów, zapisywania adresu e-mail lub rozpoczynania rozmowy telefonicznej. Tymczasem funkcja inteligentnych zakupów może pomóc znaleźć podobne produkty, ale chociażby w niższej cenie.

Google Lens na iOS ma także bardzo intuicyjny interfejs. Pojawia się tam nie tylko opcja skanowania otoczenia, ale również wybór obiektu, który nas interesuje, by go podświetlić. Prócz tego jest również opcja włączenia lampy błyskowej iPhone’a, by lepiej podświetlić obiekt zainteresowania.

Przeczytaj także: AirPods – triki i sztuczki, które warto znać

Źródło: Twitter

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij