Udostępnij
Tweetnij

Google Chrome 71 z aplikacjami internetowymi w menu udostępniania

Google Chrome 71 pojawiło się już kilka dni temu w wersji na urządzeniach mobilnych z Androidem. Jest jednak jedna funkcja, która wtedy umknęła użytkownikom. Od teraz aplikacje internetowe mogą pojawić się w menu udostępniania systemu. Pojawiła się już nawet wersja demonstracyjna najnowszego rozwiązania.

Google Chrome 71 pojawił się kilka dni temu na Androidzie, ale jedna nowa funkcja gdzieś się ukryła. Teraz została odkryta prze użytkowników i można o niej głośniej powiedzieć. Od teraz aplikacje internetowe mogą pojawiać się w menu udostępniania systemu.

W Chrome 61 w ubiegłym roku udostępniono interfejs Web Share API, który pozwala aplikacjom internetowym na udostępnianie tekstu lub obrazów w natywnych aplikacjach. Na przykład możesz udostępniać linki do wpisów na Twitterze, dotykając przycisku w aplikacji internetowej Twitter Lite. Nowy interfejs Share Target działa odwrotnie. Aplikacje internetowe mogą rejestrować się jako elementy w menu udostępniania systemu Android. Pojawiła się już nawet wersja demonstracyjna. Aby ją wypróbować, wystarczy, że wejdziecie na tę stronę.

Google chrome 71 menu udostępnianie aplikacje

Nowości w Google Chrome 71 już udostępniane

Aplikacje internetowe nie pojawią się w oknie udostępniania systemu, dopóki nie dodasz ich do ekranu głównego. Nie musisz się zatem martwić przypadkowymi witrynami wyświetlanymi razem z aplikacjami natywnymi. Witryny mogą teraz otrzymywać tylko tekst i obrazy. Wysyłanie plików do aplikacji internetowych pojawi się w późniejszym terminie.

Google Chrome 71 pojawił się w stałej wersji dla użytkowników. Jeśli chcecie mieć już najnowsze zmiany, a aplikacja nie jest u was dostępna, to będziecie musieli jeszcze poczekać na ich pojawienie się. Możecie jednak wprowadzać zmiany wcześniej. Wystarczy, że skorzystacie z pliku APK. Znajdziecie go pod tym adresem. Takie pliki bywają jednak niebezpieczne, więc instalujecie je na własną odpowiedzialność.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z listopada

Źródło

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij