Udostępnij
Tweetnij

Facebook Messenger Lite z aktualizacją wprowadzającą nowe opcje

Facebook Messenger Lite to aplikacja, która ma za zadanie być znacznie uproszczoną, zajmującą mniej miejsca i dużo mniej obciążającą alternatywą dla standardowej wersji. Teraz Facebook postanowił ją jednak nieco rozszerzyć. Meseenger Lite doczekał się całkowicie nowych opcji w postaci obsługi plików GIF oraz zmiany kolorów dymków w rozmowach.

Facebook Messenger Lite to aplikacja o niewielkich rozmiarach. W Sklepie Play jej rozmiar jest kilkanaście razy mniejszy od zwykłego Messengera. Po instalacji jest podobnie. Messenger Lite zajmuje niewiele miejsca i przy okazji szybko się uruchamia. Stąd jej niesamowita popularność. Teraz na jej użytkowników czeka najnowsza aktualizacja i nowe opcje.

Facebook Messenger Lite doczekał się kilka nowości. Pierwszą i najważniejszą z nich jest obsługa plików GIF. Kiedy posiadacze wersji Lite otrzymywali takie pliki w rozmowach, wyświetlał im się po prostu obrazek. Nie animował się. Teraz jednak się to zmieniło. W oknie pojawiają się animacje.

Kolejną zmianą jest opcja zmiany koloru dymku rozmowy. Taka opcja jest dostępna już od dawna w standardowej wersji aplikacji. Teraz jednak można zmienić kolor konwersacji dla poszczególnych użytkowników i grup również w „lekkiej” wersji. Żeby to zrobić, należy wejść w opcje konwersacji.

Facebook Messenger Lite nowe opcje

Facebook Messenger Lite waży więcej z nowymi aktualizacjami

Pojawiła się również opcja dzielenia się plikami z innymi użytkownikami. Wystarczy wcisnąć przycisk z plusem, aby można było zamieścić dodatkowo plik w konwersacji. Taka opcja jest również dostępna od dawna w standardowej wersji aplikacji.

Nowa wersja aplikacji jest już dostępna. Jeśli jej jeszcze nie widzicie, wystarczy uzbroić się w odrobinę cierpliwości. Z pewnością wkrótce się pokaże. Facebook jednak dodaje kolejne nowości do wersji Lite rozszerzając ją znacznie i obciążając. Nie wiadomo, czy o to właściwie chodziło użytkownikom. Wciąż jednak twórcy aplikacji zapewniają, że ze zmianami waży ona wciąż poniżej 10 MB.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z listopada

Źródło

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij