Udostępnij
Tweetnij

YouTube od teraz z opcją autoodtwarzania na stronie głównej

YouTube Premium już dawno otrzymał opcję odtwarzania na stronie głównej naszego profilu. Do tej pory jednak nie pojawiała się ona w standardowej wersji aplikacji. Teraz zmiany zostaną dodane i tutaj. Tyczą się one zarówno wersji na iOS, jak i Androida. O zmianach poinformowano również w specjalnym wideo dla użytkowników.

YouTube otrzyma kolejna aktualizację, dzięki której aplikacja doczeka się nowości. W tym momencie autoodtwarzanie na stronie głównej jest nowym ustawieniem domyślnym dla aplikacji na Androida i iOS. Jest to opcja, która automatycznie rozpoczyna odtwarzanie filmów wideo widocznych na stronie głównej. Google zezwoli na wyłączenie jej tylko wtedy, gdy urządzenie będzie połączone z Wi-Fi. Firma jest przekonana, że opcja autoodtwarzania jest lepszym sposobem na poznanie i przeglądanie serwisu w ruchu.

Autoodtwarzanie z pewnością pomoże pod jednym względem. Będzie to w zasadzie jedynie zwiększenie liczby wyświetleń dla wybranych filmów. Głównym celem Google z tą funkcją jest sprawienie, aby filmy były łatwiejsze w odbiorze. W tym celu będą one mogły być odtwarzane bez dźwięku. Pojawią się za to trzy formy napisów.

YouTube z pewnością dużo zarobi na nowych zmianach

Dla twórców oznacza to większą szansę na zarabianie na swoich rzeczach. Jeśli algorytmy Google uznają dane wideo za wystarczająco atrakcyjne, by promować je na stronie głównej naszego profilu, będzie to niebywały profit dla danego kanału. Jest to też profit dla YouTube’a, który będzie mógł się pochwalić większym zaangażowaniem użytkowników.

Nowa zmiana podobała się już użytkownikom usługi YouTube Premium, bo tam została już jakiś czas temu wprowadzona. To jednak może nie przypaść do gustu zwykłym użytkownikom. W ten sposób aplikacja może stać się dla nich bardziej chaotyczna i głośniejsza. Z pewnością mocniej rozpraszająca.​

Przeczytaj także: Facebook i Messenger: 10 najlepszych trików, które warto znać

Źródło

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij