Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google w mniej wizualnej wersji w aplikacji Mapy Google

Mapy Google doczekały się już naprawdę wielu funkcji, ale to jednak jeszcze nie wszystko. Teraz pojawia się tam Asystent Google. Nie jest on tak bardzo widoczny. Jest ukryty i funkcjonuje głównie w oparciu o komendy głosowe. Opcja była zapowiadana już kilka miesięcy temu, jednak dopiero teraz trafiła do stałej wersji aplikacji.

W trakcie I/O 2018 ogłoszono, że Asystent Google będzie dostępny również w aplikacji Mapy. Miał być jednak dostępny w nieco odmiennej formie niż standardowo. Zoptymalizowany pod kątem nawigacji Asystent trafił do aplikacji Mapy Google na Androida.

Asystent w Mapach nie jest tak mocno widoczny, aby zapewnić, że użytkownicy koncentrują się na prowadzeniu pojazdu. Można wymówić specjalną komendę lub dotknąć wielokolorowego mikrofonu w prawym górnym rogu, aby go aktywować. Polecenia działają w tle. Jeden z użytkowników Reddit zauważył, że połączenia telefoniczne są teraz inicjowane bez otwierania aplikacji telefonu. Użytkownicy mogą również wydawać polecenia, takie jak pisanie SMS-ów, odtwarzanie muzyki. Mogą również uzyskiwać inne informacje od asystenta, bez konieczności opuszczania trybu nawigacji.

mapy google asystent

Mapy Google zintegrowane z Asystentem już teraz

Google poinformowało już w maju, że zaprezentuje mniej inwazyjną wersję Asystenta dla Map. Oprócz nawiązywania połączeń możesz także uruchamiać filmy z YouTube, ale wyłącznie dla dźwięku, nie dla obrazu, wysyłać wspomniane wiadomości tekstowe i wykonywać inne czynności. Wiele z tych funkcji było już dostępnych w Android Auto. Większość z nas jednak nie ma takiej możliwości, bo mamy starsze samochody. Opcja jest wciąż wdrażana, więc możecie jej jeszcze nie widzieć. Jeśli tak jest, po prostu warto uzbroić się w cierpliwość.

Przeczytaj także: Facebook i Messenger: 10 najlepszych trików, które warto znać

Źródło: Engadget

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij