Udostępnij
Tweetnij

Wyszukiwarka Google dostaje elementy Material Theme

Wyszukiwarka Google również dostaje elementy oparte na Material Theme. Gigant z Mountain rozpoczął je testować kilka miesięcy temu. Teraz zaczyna je wdrażać na stałe. Co prawda, nie na głównej stronie Google. Jednak pojawiają się w miejscu, gdzie są zwracane wyniki wyszukiwania. Zmiany nie są jednak widoczne u wszystkich.

Google ma już wiele aplikacji, które otrzymały zmiany w interfejsie oparte na Material Theme. Nie miała ich jednak popularna wyszukiwarka internetowa. Teraz zaczyna się to zmieniać. We wrześniu gigant z Mountain View rozpoczął testy na desktopach. Teraz zmiany zaczyna wdrażać na stałe. Co dokładnie się zmienia?

Wyszukiwarka Google dostaje elementy Material Theme w miejscu, gdzie zwracane są wyniki wyszukiwania. Na głównej stronie nic nowego nie zobaczycie. Ja jeszcze nie widzę u siebie tych zmian, ale mamy zrzuty ekranowe, które opublikował serwis źródłowy. Na nich możemy zobaczyć, co dokładnie się zmienia.

Wyszukiwarka Google z Material Theme Wyszukiwarka Google z Material Theme Wyszukiwarka Google z Material Theme Wyszukiwarka Google z Material Theme Wyszukiwarka Google z Material Theme Wyszukiwarka Google z Material Theme

Wyniki wyszukiwania w Google zawierają teraz pasek w kształcie pigułki. Jest on zaokrąglony na krawędziach i podobny znajduje się w innych aplikacjach firmy, które już dostosowano pod kątem Material Theme. Przewijanie strony w dół spowoduje, że pasek wyszukiwarki zostanie przyczepiony. To o tyle istotne, że można wpisać nowe słowa do wyszukiwarki bez wracania do góry. Awatar, skróty do aplikacji i powiadomienia są po prawej. Elementy pochodzące z wiadomości, map czy obrazy mają jednak stary wygląd. Uaktualniono jednak karuzele z najważniejszymi artykułami, filmami i tweetami.

Wyszukiwarka Google z Material Theme jeszcze nie u wszystkich

Wyszukiwarka Google jest odświeżana, ale zmiany oparte na Material Theme nie są jeszcze widoczne u wszystkich użytkowników. Z czasem powinny pojawić się u każdego internauty. Ponadto odświeżeniu musi ulec jeszcze główna strona. Tam również spodziewajmy się nowego paska w kształcie pigułki.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z listopada

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij