Udostępnij
Tweetnij

Mapy Google dostają odświeżone menu boczne

Mapy Google wciąż zmieniają opcje. Teraz aplikacja doczekała się kolejnej aktualizacji, która wprowadza odświeżone menu boczne. Pojawia się tam wygląd inspirowany Material Design. Nie spodziewajcie się jednak żadnych nowych funkcjonalności. Firma postanowiła jeszcze tego nie ruszać.

Mapy Google wciąż się zmieniają. Aplikacja dostała już kilka aktualizacji wnoszących zmiany między innymi do dolnych kart i innych miejsc. Wszystko po to, by dopasować je do nowego wyglądu Material Design. Nie zmieniło się jednak menu boczne. Przynajmniej do teraz, bo pierwsi użytkownicy widzą już zmiany.

Nowe menu zmienia czcionkę na Product Sans. Najnowsza aktualizacja reorganizuje opcje dolne. Warunki świadczenia usług są mniej widoczne i zajmują osobną sekcję na dole, wraz z nowym skrótem umożliwiającym łatwe przeglądanie Polityki prywatności. Pojawia się również opcja rozmowy z innymi firmami. Jak napisała redaktorka Android Police, dzieje się to tylko w wersji na tablety. Opcja na smartfony nie ma takiej zakładki.

mapy google nowe menu boczne

Mapy Google z nowościami dla wszystkich

Nowe menu wydaje się teraz być widoczne dla wszystkich, bez względu na to, czy używają aplikacji stabilnej czy wersji beta Map. Możliwe, że jej jeszcze nie widzisz. Nie trzeba się tym jednak martwić. Nie wprowadzono przy tym żadnych funkcjonalności. Jeśli ich nie widzicie, wystarczy odrobina cierpliwości. Wkrótce powinny nadejść.

Mapy Google mogą doczekać się wkrótce nowej funkcji. Od czasu, kiedy firma z Mountain View kupiła Waze czekaliśmy, aż niektóre z jej popularnych opcji przełożą się na Mapy. Nie tak dawno pojawiła się informacja o tym, że aplikacja może dostać powiadomienia o sytuacjach na drodze. Okazuje się, że ta właśnie funkcja trafia właśnie do testów.

Zobacz również: Najlepsze nowe aplikacje na Androida

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij