Udostępnij
Tweetnij

Znajdź moje urządzenie teraz również z opcją umiejscowienia w budynkach

Znajdź moje urządzenie to aplikacja Google, która pozwala na wyszukanie naszego sprzętu. Pomaga to wtedy, kiedy zgubimy swojego smartfona, ale nie tylko. Niektórym może uratować nawet życie. Teraz aplikacja doczekała się nowości. Jest nią dokładne umiejscowienie danego obiektu w budynku, takim jak znane centrum handlowe.

Znajdź moje urządzenie to opcja, jaką bardzo cenią nieuważni. Nie tylko znajduje nasz telefon. Od czasu do czasu potrafi uratować również ludzkie życie. Nawet jeśli właśnie opuściłeś telefon w poduszkach na kanapie, możesz użyć tej funkcji, aby uruchomić dźwięk. Teraz usługa może otrzymać nową funkcję, która może pomóc w trudniejszych okolicznościach. Od teraz pokazuje, gdzie znajduje się telefon na wewnętrznej mapie niektórych dużych budynków, takich jak centra handlowe i lotniska.

Google od lat stara się stworzyć wewnętrzne mapy poszczególnych, ważnych budynków. Pokazują to chociażby próby dodania takich budynków do aplikacji Map. Dzięki nim możesz sprawdzić układ wielu domów towarowych i innych dużych przestrzeni wewnątrz wspomnianej aplikacji. Znajdź moje urządzenie może wyświetlać dokładne miejsce na mapach, na których znajduje się nasz sprzęt. Do tej pory nie było takiej możliwości.

Mapy Google od dawna z nowością z aplikacji Znajdź moje urządzenie

Mapy Google od dawna mają tę opcję i jest ona wciąż udoskonalana. Jeśli brać pod uwagę zgodność aplikacji, będzie to również możliwe we wspomnianej aplikacji. W ten sposób nie będziecie musieli się denerwować o zgubionego smartfona. Co więcej, możecie monitorować na mapie, gdzie dokładnie są wasze pociechy. W pewnych sytuacjach będzie to mogło nam również uratować życie.

Wspomniane zmiany są już wprowadzane. Jeśli ich jeszcze nie widzicie, możecie po prostu uzbroić się w cierpliwość i nieco poczekać. Jeśli nie macie jednak cierpliwości i czekać nie chcecie, możecie skorzystać z pliku APK. Znajdziecie go pod tym adresem. Pliki takie bywają jednak niebezpieczne, więc robicie to na własną rękę.

Przeczytaj także: Najlepsze aplikacje na Androida z października

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij