Udostępnij
Tweetnij

Sklep Play zachęca do ponownej instalacji aplikacji

Sklep Play u części użytkowników smartfonów z systemem Android zaczął wyświetlać nowe powiadomienia na karcie Moje aplikacje i gry. Dotyczą one aplikacji, które są nieużywane, a wcześniej użytkownik z nich korzystał. Tam można przejrzeć wspomniane aplikacje. Następnie zdecydować się na ich ponowną instalację.

Sklep Play doczekał się nowej funkcji. Dotyczy ona nieużywanych aplikacji, które użytkownicy niegdyś zainstalowali na jakimś urządzeniu z systemem Android, ale obecnie ich nie używają. Nowość pojawia się na karcie Moje aplikacje i gry. To powiadomienie w osobnym panelu, które wyświetlane jest w górnej części pod paskiem z przyciskami poszczególnych sekcji.

Na poniższych zrzutach ekranowych widać, że Sklep Play wyświetla okienko z informacją „Zainstaluj aplikacje, które używałeś wcześniej”. Potem widać ikonki wszystkich pozycji i przycisk Przejrzyj wszystkie. Jego dotknięcie spowoduje uruchomienie nowego okna o nazwie Rekomendowane. W tym miejscu można zainstalować wszystkie nieużywane aplikacje z pomocą jednej kontrolki. Można je również przejrzeć i wybrać tylko część z nich.

Google Play Store Sklep Play nieużywane aplikacje

Sklep Play wyświetla powiadomienia o nie używanych aplikacjach, ale nie u wszystkich

Wyżej pokazane powiadomienia nie są wyświetlane u wszystkich użytkowników. Jest jednak duże prawdopodobieństwo, że Sklep Play wygeneruje wam takie okienko w momencie, gdy kupicie nowy telefon, na który następnie zalogujecie się własnym kontem Google. Wtedy takie komunikaty powinny się wyświetlić.

To funkcja, która nie jest jakaś przełomowa, ale z drugiej strony może się przydać. Kto wie, a może dzięki temu Sklep Play podpowie wam jakich aplikacji używaliście i być może zdecydujecie się na ich ponowną instalację.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z października

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij