Udostępnij
Tweetnij

Zdjęcia Google na iOS z opcją rozmycia w trybie portretowym

Zdjęcia Google na iOS mają wiele ciekawych funkcji, jednak wciąż się rozwijają. Firma z Mountain View postanowiła dodać kolejną opcję. Tym razem jest to możliwość rozmazywania tła. Opcja jest aktywna w trybie portretowym i można ją zobaczyć już dziś. Wystarczy pobrać najnowsze uaktualnienie do aplikacji.

Zdjęcia Google wciąż się zmieniają. Nie są jednak dostępne jedynie na urządzeniach mobilnych z Androidem. Wersja na iOS wprowadza również wiele ciekawostek. Teraz doszła do nich kolejna i zaciekawi niejednego użytkownika smartfona czy tabletu z systemem Apple’a.

Zdjęcia Google na iOS umożliwiają dostosowanie rozmycia tła i zmianę ostrości. Aby edytować poszczególny obraz, po prostu wybierz zdjęcie portretowe poprzez aplikację, a następnie kliknij w ikonę edycji. Następnie przejdź do menu edycji, by edytować głębię i ostrość.

Zdjęcia Google na iOS ze zmianami, ale te na Androida też doczekały się modyfikacji

Ta funkcja jest jednak ograniczona tylko do urządzeń z systemem iOS, które mają wbudowany tryb portretowy w aparacie. Jeśli taki posiadasz, powinieneś zobaczyć ten ekran funkcji pod zakładką Edytuj w aplikacji Zdjęć. Ta funkcja była wcześniej dostępna dla telefonów Pixel 2 i 3 oraz smartfonów Moto. Teraz jest jednak dostępna na większej liczbie urządzeń.

Zdjęcia Google na Androida doczekały się ostatnio nowej, odświeżonej strony. Jak donoszą użytkownicy, zmienił się kompletnie wygląd strony dla Zdjęć. Widać na nim wpływy Material Theme. Strona nie zmieniła jednak żadnych funkcjonalności. Wygląda jednak nieco inaczej. Zmieniły się w sumie przede wszystkim czcionki i ikony dla poszczególnych działów.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z października

Źródło: Twitter

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij