Udostępnij
Tweetnij

WhatsApp z opcją dodawania kontaktów przez kod QR już wkrótce

WhatsApp wciąż się zmienia. Teraz pojawiła się kolejna wersja testowa aplikacji, która wprowadza wiele ciekawych zmian odnoszących się do dodawania nowych kontaktów. Teraz pojawi się również opcja dodawania kontaktów poprzez kod QR. Nie wiadomo, czy Facebook zdecyduje się na wprowadzenie tej funkcji na stałe.

WhatsApp ma wiele ciekawych funkcji. Teraz twórcy aplikacji mają jednak w planach kolejną. Jest nią możliwość dzielenia się numerem z pomocą własnego QR kodu. Takie zmiany są aktualnie dostępne jedynie w wersji testowej. Jest nią szybsze dodawanie kontaktów do naszej listy. Funkcja będzie ułatwiona poprzez dodanie QR kodu. Taka funkcja będzie widziana przez użytkownika, kiedy ten wejdzie w opcję dodawania nowego kontaktu.

Ta funkcja zastąpi bieżącą opcję, więc znajdzie się w tym samym menu. Po wybraniu Dodaj kontakt pojawi się nowa sekcja. Interfejs użytkownika jest bardzo prosty i intuicyjny. Możesz wybrać kraj, w którym znajduje się użytkownik, aby WhatsApp automatycznie wstawił numer kierunkowy kraju, następnie możesz wstawić numer telefonu. Po wstawieniu numeru aplikacja automatycznie pokaże, czy ten użytkownik jest na liście kontaktów.

whatsapp

WhatsApp ze zmianami aktualnie jedynie na iOS

Można będzie również, jeśli posiadamy, użyć wspomnianego kodu QR. Po wykryciu kodu aplikacja automatycznie wypełni wszystkie pola, a kontakt zostanie dodany w książce adresowej. Kiedy generujesz swój kod QR za pierwszym razem, WhatsApp daje możliwość jego odwołania kodu. Możesz odwołać go nieograniczoną liczbę razy.

Taka opcja, jak wspomnieliśmy, nie jest jeszcze dostępna w stabilnej wersji komunikatora. Być może Facebook zdecyduje się na dodanie jej już wkrótce, z nową aktualizacją. Chwilowo taka opcja pojawia się jedynie w wersji na iOS. Niewykluczone, że będziemy mogli ją spotkać również na Androidzie.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z października

Źródło: Wabetainfo

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij