Udostępnij
Tweetnij

Centrum Bezpieczeństwa Google w nowej odsłonie również w Europie

Google dostarcza wielu narzędzi mających ochronić nas przed niebezpieczeństwami związanymi z korzystaniem z sieci codziennie. Istnieją już ustawienia prywatności czy Konto, jednak teraz do Europy weszło również ulepszone narzędzie o nazwie Centrum Bezpieczeństwa Google. Znajdziemy tam też sporo porad i informacji dla naszych dzieci.

Centrum Bezpieczeństwa Google w nowej wersji w końcu zawitało również do Polski. Nowa funkcja daje użytkownikom dostęp do większej liczby narzędzi, które umożliwiają zarządzanie danymi. Pozwalają również na łatwiejsze korzystanie z oferowanych przez Google ustawień kontroli prywatności.

Jak przypomina firma z Mountain View, Konto Google zapewnia dostęp do wszystkich ustawień, dotyczących ochrony swoich informacji. Ustawienia pomagają zarządzać prywatnymi wiadomościami. Moja aktywność oferuje opcję działań powiązanych z kontem. Teraz do tego grona dołącza również nowe Centrum Bezpieczeństwa. Centrum pomoże w odnalezieniu informacji i wskazówek na temat tego jak bezpiecznie korzystać z danej technologii i jakie niebezpieczeństwa czekają na nas w sieci.

Centrum Bezpieczeństwa Google z ciekawymi opcjami również dla rodziców

Centrum Bezpieczeństwa dostarczy wieści dla rodziców. Dowiedzą się m.in. o tym w jaki sposób korzystać z takich opcji jak Family Link czy YouTube Kids. Poza tym, że będą mogli regulować uczestnictwo swoich pociech w sieci ustawiając im ograniczenia, to znajdą tam też przydatne wskazówki na temat bezpieczeństwa w sieci. Będą dostępne takie porady jak rozmowy z dzieckiem o takich problemach jak cyberprzemoc, nadmierna ilość czasu spędzanego przez dziecko przed ekranem czy też niekontrolowane dzielenie się danymi przez małoletnich. Porad dostarczać mają eksperci. Dostęp uzyskacie na tej stronie.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z października

Źródło: informacja prasowa

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij