Udostępnij
Tweetnij

Google Gboard z sugestiami naklejek, emoji i GIF-ów

Google Gboard ma wiele ciekawych funkcji. Teraz zespół zajmujący się klawiaturą ogłosił, że aplikacja otrzyma opcję sugestii dotyczących naklejek, plików GIF i emoji. Będą one sugerowane automatyczne. Ponadto firma przygotowała również wsparcie dla zestawu nowych języków czy ich wersji. Jest ich łącznie 40.

Google Gboard oficjalnie otrzyma nowe zmiany w ramach testów beta. Firma ogłosiła, że wykorzystuje sztuczną inteligencję na urządzeniu, aby dostarczyć sugestie dotyczące naklejek, GIF-ów i emoji. Będzie to robił na podstawie tego, co piszą użytkownicy. Można wyszukiwać takie treści za pomocą klawiatury, ale ta funkcja automatycznie wyświetla sugestie, ostrzegając użytkowników za pomocą przycisku Google w lewej górnej części klawiatury. Ponadto aplikacja uzyskała wsparcie dla 40 nowych języków. Na liście znajduje się wiele nowych odmian języka rosyjskiego i arabskiego, a także kilku lokalnych języków północnoamerykańskich.

Klawiatura Google Gboard sugestie naklejki emoji GIF-y

Funkcja sugestii sztucznej inteligencji będzie dostępna globalnie tylko w języku angielskim. Została wprowadzona dzisiaj po stronie serwera. Nie uruchomicie jej zatem z pomocą APK. Google poinformowało również, że większa liczba języków pojawi się z czasem. W ciągu ostatnich kilku miesięcy zauważyliśmy, że funkcja propozycji z Gboard aktywuje się również w wynikach wyszukiwania dla popularnych celebrytów.

Google Gboard ze zmianami na wyciągnięcie ręki

Wspomniane zmiany są już wprowadzane. Jeśli ich jeszcze nie widzicie, możecie uzbroić się w odrobinę cierpliwości. Powinny wkrótce się pokazać. Jeżeli jednak nie chcecie czekać, zawsze możecie skorzystać z pliku APK wprowadzającego zmiany do wsparcie języków. Znajdziecie go pod tym adresem. Takie pliki bywają jednak niebezpieczne. Robicie to zatem na własną odpowiedzialność.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z października

Źródło

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij