Udostępnij
Tweetnij

Twitter rozważa wprowadzenie przycisku Edytuj

Twitter ma wiele funkcjonalności, ale na liście nie ma przycisku edycji. Nie bez przyczyny. Przedstawiciele firmy nie chcą, by ludzie edytowali swoje wpisy sprzed lat i zakłamywali swoje wypowiedzi. Nie oznacza to, że taki przycisk Edytuje się nie pojawi. Jack Dorsey ponownie mówi o takiej ewentualności, ale będzie pewnie ograniczona czasowo.

Twitter ma naprawdę wielu użytkowników. Ma też jeden zasadniczy problem. Nie ma możliwości edytowania posta. Jeżeli zatem wrzucimy posta, a znajdziemy w nim później literówkę, nie będziemy jej mogli poprawić. Musimy wtedy skasować wpis i dopiero wtedy dodać go na nowo. Jest to jednak bardzo męcząca sprawa. Użytkownicy serwisu od lat proszą o przycisk Edytuj. Teraz kolejny raz Jack Dorsey, CEO Twittera, mówi o tym, że jego firma myśli na poważnie o wprowadzeniu takiej opcji.

Musisz zwrócić uwagę na to, jakie są przypadki użycia przycisku edycji. Wiele osób chce przycisku edytuj, ponieważ chcą szybko naprawić błąd, który popełnili. Jak błąd w pisowni lub tweetowanie nieprawidłowego adresu URL. To jest o wiele bardziej osiągalne niż pozwolenie ludziom na edycję dowolnego tweeta po długim czasie – powiedział Dorsey.

Twitter mówił o przycisku Edytuj już od dwóch lat

Możliwe zatem, że doczekamy się takiej możliwości, ale na zasadzie edytowania wpisu do pewnego momentu w czasie. Dorsey dodał, że opcja stałego edytowania wpisu nawet po długim czasie spowodowałaby, że ludzie próbowaliby edytować niewygodne dla nich wpisy. Mogliby przykładowo zmienić wpis tak, by zmienić swoją opinię. Twitter chce tego uniknąć. Aktualnie taka opcja będzie jeszcze niedostępna. W 2016 roku serwis też mówił o tym, że myśli o przycisku edycji.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z października

 Źródło: TheVerge

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij