Udostępnij
Tweetnij

Mapy Google wkrótce z opcją raportów o sytuacji na drogach z Waze

Mapy Google mają wiele ciekawych funkcji. Firma postanowiła kupić jednak producentów aplikacji Waze. Od tamtej pory z niecierpliwością wyczekujemy, aż funkcje z tej aplikacji przejdą do Map. Były już pewne wskazówki, jednak dopiero teraz pojawiają się pierwsze wersje testowe opcji raportowania o sytuacji na drogach.

Mapy Google mogą doczekać się wkrótce nowej funkcji. Od czasu, kiedy firma z Mountain View kupiła Waze czekaliśmy, aż niektóre z jej popularnych opcji przełożą się na Mapy. Nie tak dawno pojawiła się informacja o tym, że aplikacja może dostać powiadomienia o sytuacjach na drodze. Okazuje się, że ta właśnie funkcja trafia właśnie do testów.

Waze pozwala przede wszystkim na informowanie użytkownika o zaistniałych sytuacjach na drodze. Mogą być to chociażby zamknięte przez remont ulice czy wypadki drogowe. Mapy Google nie mają jednak takiej funkcji. Wybrani użytkownicy już to u siebie jednak widzą.

mapy google raporty waze

Mapy Google z raportowaniem z Waze jedynie dla wybranych

Podczas następnej próby nawigowania sprawdź interfejs użytkownika Map, a u dołu ekranu może pojawić się przycisk nowego raportu. Po jego wciśnięciu pojawi się opcja zaraportowania odnośnie sytuacji na drodze. Możesz w ten sposób podać informację między innymi o wypadkach czy kontroli prędkości.

Na razie nie wiadomo, kiedy Mapy Google dostaną tę funkcję podobna do tej, która znajduje się w Waze. Bardzo możliwe, że jeszcze na nią poczekamy. Kilku użytkowników to wciąż niewiele, ale widać, że Google już próbuje przenieść pewne funkcje z Waze do Map. Do tej pory były to jedynie ciągi w kodzie źródłowym aplikacji. Teraz powoli są wdrażane.

Zobacz również: Najlepsze nowe aplikacje na Androida

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij