Udostępnij
Tweetnij

Mapy Google 10.2 wprowadzają nowe ustawienia nawigacji

Mapy Google 10.2 wprowadzają wiele ciekawych nowości. Na liście są między innymi nowe ustawienia nawigacji. Pozwalają one między innymi na wymuszenie opcji trybu dziennego lub trybu nocnego na cały czas. Nowe opcje są teraz bardziej rozbudowane i mają wiele więcej ustawień. Pojawiają się też zmiany w przyciskach.

Mapy Google wciąż się zmieniają i modyfikują. Wersja z numerem 10.2 jest już dostępna do pobrania i wprowadza wiele ciekawostek. Na liście są między innymi nowe ustawienia nawigacji.

Nowe ustawienia nawigacji są teraz dużo bardziej rozbudowane. Są podzielone na kilka podsekcji dotyczących dźwięku i głosu, opcje trasy, wyświetlanie mapy i opcje jazdy. Kilka przycisków i ustawień jest przeniesionych ze starszej wersji, choć zmieniły one swoje ustawienie. Część opcji obejmuje teraz duże przyciski jako dodatek do nowej opcji wyboru schematów kolorów.

Wcześniej Mapy automatycznie przełączały się między trybami dziennymi i nocnymi, przechodząc do opcji w nocy, kiedy przykładowo wjeżdżaliśmy w tunel. Teraz możesz zachować automatyczny schemat lub wymuszać tę opcję na cały dzień albo całą noc. Jeśli wolisz ciemny tryb we wszystkich aplikacjach, będziesz mieć to również w Mapach, przynajmniej podczas nawigacji. Nie wpłynie to na zwykłe mapy i miejsca.

mapy google 10.2.1 ustawienia nawigacji

Ustawienia nawigacji w aplikacji Mapy Google 10.2 już teraz

Pojawiło się również kilka innych elementów. Opcje trasy pozwalające uniknąć autostrad, opłat drogowych i promów są teraz wyświetlane na tym ekranie. Wcześniej można było to zmienić tylko podczas wyszukiwania wskazówek, przed rozpoczęciem nawigacji. Nowością jest także przełączanie dla sygnałów dźwiękowych. Pojawia się również opcja pokazywania limitów prędkości na danej trasie.

Mapy Google 10.2 wprowadzają nowe ustawienia nawigacji. Jeśli ich jeszcze nie widzicie, możecie skorzystać z pliku APK. Takie pliki bywają jednak niebezpieczne, więc robicie to na własną odpowiedzialność. Możecie też po prostu poczekać, aż się pojawią.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij