Udostępnij
Tweetnij

Google Gboard 7.6 z ciekawą nowością. To pływająca klawiatura

Gboard 7.6 to nowa wersja klawiatury od Google. Najnowsza wersja aplikacji wprowadza w końcu długo wyczekiwaną aktualizację. Jest nią pływająca klawiaturya Można ją nie tylko przesunąć w dowolne miejsce na ekranie, ale również dostosować jej wielkość czy wygląd. Aktualizacja powinna być już widoczna.

Gboard w stabilnej wersji 7.6 trafił już do użytkowników. Najnowsza wersja wprowadza to, co wcześniej udostępniała beta. Jest to nowa, pływająca klawiatura. Pozwala ona na dostosowanie i rozmiaru, i wyglądu, i ustawienia klawiatury na ekranie naszego urządzenia.

Pływający tryb klawiatury w Gboard sprawia, że pisanie jest bardziej elastyczne. Wyskakuje okno klawiatury, które można przesuwać w dowolnym miejscu na ekranie, niezależnie od tego, czy znajduje się ono u dołu ekranu, czy w lewym górnym rogu. Nie jest to żadna nowatorska funkcja, ale gdy już przyzwyczaisz się do aplikacji na klawiaturę, trudno ją zmienić na inną.

google gboard 7.6 pływająca klawiatura

Google Gboard z pływającą klawiaturą od dawna w wersji beta

Jak widać na załączonych zrzutach ekranu, możesz włączyć tryb płynnej klawiatury z rozwiniętego menu w lewym górnym rogu. Po włączeniu możesz dowolnie przesuwać okno klawiatury w dowolne miejsce. Możesz również zmieniać jego rozmiar według swoich upodobań.

Jak wspominaliśmy, taki tryb już pojawił się w wersji beta. Od tamtej pory jest to w pełni funkcjonalna funkcja. Google postanowiło ją jednak dłużej przetestować zanim trafiła do stałej wersji aplikacji. Teraz mogą ją pobierać już wszyscy użytkownicy. Jeśli jeszcze nie zauważyliście aktualizacji, po prostu radzimy uzbroić się w odrobinę cierpliwości. Niedługo powinna nadejść.

Zobacz także: Najlepsze nowe gry na Androida

Źródło: XDA Developers

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij