Udostępnij
Tweetnij

WhatsApp teraz z opcją pobierania i edytowania plików GIF przed ich wysłaniem

WhatsApp ma sporo nowych, ciekawych funkcji, jednak Facebook nie ustaje w usprawnianiu tej aplikacji. Teraz wersja stała i beta na Androida otrzymały możliwość pobrania danego pliku GIF przed jego wysłaniem. Użytkownik taki plik może edytować, dodając do niego tekst czy własne naklejki, a następnie taki edytowany plik wysłać.

WhatsApp doczekał się nowej, świeżej aktualizacji. Jest ona dostępna zarówno w wersji beta, jak i wersji stabilnej. Dotyczy ona wysyłanych plików GIF. Teraz, kiedy wysyłamy takie krótkie pliki wideo nie mamy podglądu do nich. Teraz jednak aplikacja umożliwia zapisywanie pliku w naszym urządzeniu przed wysłaniem wiadomości.

Gdy wysyłasz link do GIF-a, aplikacja oferuje możliwość pobrania animowanego obrazu przed jego wysłaniem. GIF następnie otwiera się w osobnym oknie i możesz stuknąć, aby usunąć link lub wstawić własny napis. Możesz dorysować coś w pliku, dodawać emotikony czy naklejki lub własny tekst. Gdy skończysz, kliknij przycisk wysyłania, a GIF zostanie udostępniony innemu użytkownikowi.

whatsapp gif

Najnowsza funkcja w WhatsApp przeznaczona aktualnie jedynie dla plików GIF, na inne musimy poczekać

Nowa, wspomniana opcja jest dostępna, ale w przypadku wspomnianego formatu. W przypadku natomiast innych formatów taka nowa, ciekawa funkcja się jednak nie pojawia. To zdecydowanie spora zmiana, jednak zdecydowanie Facebook powinien ją udostępnić na większej liczbie plików.

Wspomniana opcja jest już dostępna w WhatsApp. Jak już wspomnieliśmy, mogą z niej korzystać zarówno ci, którzy mają zainstalowaną najnowszą wersję beta, jak i stałą wersję w aplikacji. Jeśli jej nie widzicie, wystarczy uzbroić się w odrobinę cierpliwości.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z września

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij