Udostępnij
Tweetnij

Kontakty Google 3.1 z drobnymi zmianami, ale z ważną informacją w kodzie aplikacji

Kontakty Google 3.1 wprowadziły na listę niewiele zmian. Większość dotyczy jedynie wyglądu aplikacji inspirowanego Material Theme. W kodzie aplikacji dokonano jednak kilku poważnych zmian. Sugerują one, że wkrótce możemy spodziewać się opcji usunięcia historii kontaktu z daną osobą poprzez jeden przycisk.

Kontakty Google 3.1 są już dostępne do pobrania. Najnowsza wersja aplikacji wprowadza przede wszystkim kilka niewielkich poprawek. Ostatnia wersja była jednak dużo poważniejsza i pokazała nam nowy wygląd inspirowany Material Theme. Wersja 3.1 jednak dodaje kilka ciekawych linijek kodu, które sugerują nowe zmiany.

Najważniejszą zmianą, jaką wprowadziła nowa aktualizacja, jest pozbycie się zdjęcia w wyszukiwanych kontaktach z Google+. Kiedy wejdziemy na dany kontakt widzimy zatem dużo więcej opcji na liście, a nie widzimy wspomnianej fotografii. Od teraz tło jest całkowicie białe od góry do dołu.

Zmienił się również interfejs przy wybieranym koncie. Konta zostały rozszerzone, aby wyświetlać zarówno nazwę konta, jak i adres e-mail, a nie tylko sam adres. Google usunęło również licznik liczby kontaktów znajdujących się na danym koncie. Pojawiły się również nowe, żywsze kolory na ikonach.

Kontakty Google 3.1 co nowego Android

Kontakty Google 3.1 to tylko wstęp do większych zmian

Jak wspomnieliśmy, pojawiły się również linie w kodzie sugerujące, że niedługo będziemy mogli usunąć historię interakcji z jednym kontem poprzez jeden przycisk. Jeśli chcesz pozbyć się danych, wygląda na to, że będzie to możliwe już niedługo. Są to jedynie linie kodu, więc nie wiadomo jednak, czy taka opcja trafi do pełnej wersji aplikacji.

Kontakty Google 3.1 co nowego

Kontakty Google 3.1 powinny być już dostępne do pobrania. Jeśli nie widzicie aktualizacji na liście, możecie po prostu pobrać plik APK. Znajdziecie go pod tym adresem. Pamiętajcie jednak, że takie pliki bywają niebezpieczne. Instalujecie je więc na własną odpowiedzialność.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z września

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij