Udostępnij
Tweetnij

Samsung Galaxy Note 9 niedługo z większą liczbą aplikacji obsługujących nowe funkcje S Pen

Samsung Galaxy Note 9 trafił już do sprzedaży. Smartfon posiada specjalną wersję rysika S Pen. Jest on wykorzystywany często w różnych aplikacjach producenta, jednak koreańska firma obiecała, że udostępni pakiet SDK również dla innych, aby można było wykorzystać możliwości rysika również w aplikacjach trzecich. Tak się właśnie stało.

Samsung Galaxy Note 9 to najnowszy flagowiec koreańskiej firmy. Smartfon ma dołączony S Pen. Jest to rysik nowej generacji, który działa w połączeniu z Bluetooth. Aktualnie można go wykorzystywać w różnego rodzaju aplikacjach Samsunga. Teraz jednak otwarto drogę deweloperom zewnętrznym i można się spodziewać, że wkrótce pojawią się inne aplikacje kompatybilne z tą funkcją rysika.

Pojawił się już szczegółowy przewodnik, w jaki sposób wybrać pojedyncze i podwójne naciśnięcie pióra S Pen w obsługiwanych aplikacjach. Przewodnik nauczy użytkowników także, jak uruchomić aplikację przytrzymując rysik. Ta sama metoda może być również używana, aby uruchomić różne inne funkcje tego urządzenia.

Samsung Galaxy Note 9 z SDK do S Pen już teraz

Kompatybilność Bluetooth w S Pen, jak już wspominaliśmy, została znacznie ograniczona do natywnych aplikacji. Samsung zapowiedział jednak w sierpniu, kiedy pokazywał nowego flagowca, że udostępni SDK dla programistów firm zewnętrznych. W końcu to zrobił. Umożliwi to kompatybilność z niezliczonymi aplikacjami innych firm. Koreańczycy chcą również, aby klienci biznesowi korzystali z tej funkcji w swoich aplikacjach.

Programiści będą teraz mogli dodawać funkcje S Pen do swoich aplikacji za pomocą niedawno uruchomionego pakietu SDK. Jest dostępny na stronie producenta. Jeżeli zatem korzystasz z takiego rysika w Note 9, spodziewaj się wkrótce, że pojawią się też inne aplikacje obsługujące zdalne funkcje.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida

Źródło: Sammobile

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij