Udostępnij
Tweetnij

Facebook ogłasza wprowadzenie Premiers

Facebook wprowadza kolejną nowość. Ogłosił właśnie wprowadzanie na rynek Premiers. To nowy format, który pozwala na nagranie filmów dla fanów wcześniej. Poza tym mają pojawić się również ankiety w wideo. Pojawiają się również odznaki dla najważniejszych fanów. Aktualizacja jest wdrażana i niedługo pojawi się dla wszystkich.

Facebook ogłosił dzisiaj wprowadzenie na rynek Premieres. Jest to nowy format wideo, który umożliwia twórcom wstępne nagranie filmu dla fanów, a następnie udostępnienie go w wybranym przez siebie oknie podglądu. Wygląda to później jak wydarzenie na żywo.

To jednak nie koniec zmian. Facebook potwierdził, że rozszerza opcję interaktywnych ankiet w Pages. Udostępni też funkcję odnoszącą się do najlepszych fanów na Pages na całym świecie. Musi mieć jednak 10 tysięcy fanów, by móc z takiej opcji korzystać. Podobnie jak w przypadku twitcha otrzymujesz oznakę top fana. Z tą różnica, że tutaj nie musisz nic dopłacać. System wyłapuje cię również automatycznie. Podobnie jak w przypadku Twitch i YouTube, Facebook koncentruje się na udostępnianiu twórcom różnych narzędzi do angażowania swoich fanów i widzów.

Facebook ze zmianami dobry dla pozyskiwania widzów

Facebook twierdzi, że pozwolenie twórcom na opóźnianie wydania nagranego filmu daje im możliwość budowania emocji związanych z oglądaniem na żywo wśród ich społeczności. Może się to przełożyć na zwiększoną oglądalność danego materiału wideo. Jest to korzystne dla twórców, platform i reklamodawców, ponieważ wszyscy chcą dotrzeć do jak największej liczby osób.

Wspomniane zmiany są już wprowadzane. Ankiety na wideo pojawiają się już dzisiaj. Wcześniej pojawiały się jedynie wersje testowe. Teraz zostanie udostępniona ich pełna wersja. Ankiety na żywo pojawiają się w Faceboook Live API. Wkrótce trafią do filmów na żądanie.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z września

Źródło: Engadget

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij